Aklınızı Okuyabilen, Psikolojik İlüzyonist Derren Brown

Bu tip tekniklerin gizli servisler ve medya baronları tarafından kitlelere zihin kontrolü yapmak amacıyla kullanıldığıyla ilgili hepimizin kulağına bir şeyler çalınmıştır.

Bu güne kadar varlığı tartışmalara konu olan “zihin kontrol” tekniklerini hem de kameralar önünde Derren Brown uyguluyor.

Derren Brown zihin manipulasyon teknikleri kullanarak konuşması ve bakışlarıyla karşısındaki insanı ya da insanları hipnoz edebildiği, standart hipnoz yöntemlerine başvurmadan bir insanın hafızasını manipüle edebildiği iddia ediliyor. Örneğin anılarınızı silmek gibi.

Şovlarında metroda giderken hangi durakta ineceğini unutturduğu insanlar mı istersiniz? Yoksa kaybeden bilete ikramiye verdirdiği gişe gorevlileri mi? Ya da aklından geçen soruyu tahmin ettiği insanların yaşadığı şoku mu? Ne alırdınız?

Bir şovunda “bu kadar yeteneğim varken bunu kadınları tavlamak hususunda kullanabileceğimi düşünüyor olabilirsiniz” demiş. Sonra da “tabi ki kullanıyorum” diyerek üç manken bayanın katılımıyla ufak çaplı bir gösteri yapmış üç hatunda gösteri sonunda adama acayip tav olmuştur.

Şimdilerde “Something Wicked Comes This Way” isimli şovuyla İngiltere’yi turlarken televizyonda yapmasına izin verilmeyen numaralarını da sergiliyor.

Bu videoda Derren Brown atari salonunda zombie temalı oyunu oynayan bir kişiyi hipnoz yoluyla bayıltır ve önceden hazırladığı zombie kostümlü ve dekoru oyundaki gibi olan bir binaya elinde silahla bırakır ve bir süre sonra uyandırır. Etrafında zombieleri gören adam deliye döner. Bir insanı korkudan öldürebilecek bir durum.

Burada da Darren Brown görünmez adam şovuyla. Karşısında oturan adamı öyle bir inandırır ki bir süre sonra adam kendisini göremez ve hayretler içinde kalır.

“Aklınızı Okuyabilen, Psikolojik İlüzyonist Derren Brown” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir