Brezilya Futbolunun Yeni Yeteneği Ganso “Paulo Henrique”

Paulo Henrique "Ganso"

 

Brezilya futbolunun yeni yıldızı Ganso lakaplı Paulo Henrique. 1989 doğumlu futbolcu Mısır’da düzenlenen 2009 U-20 dünya şampiyonasında dikkatleri üzerine çekmiştir. Ardından Avrupa’nın bir çok büyük kulübünden başdöndüren teklifler alsa da Pele’nin ve yakın çevrsinin “daha çok erken” telkinleriyle Santos takımında kalmış ve bu genç yaşına rağmen büyük bir bonservis bedeline sahip olmuştur.

Kendisini örnek aldığı futbolculardan biri olarak Fenerbahçe kaptanı Alex De Souza’yı işaret eden futbolcunun Alex aşkı da aşikar. Geçtiğimiz günlerde kaptan Alex, Ganso’yu başkan Yıldırım’a önermiş ve yüksek bonservis bedeline rağmen mutlaka alınması gereken bir futbolcu olarak işaret etmiş. 25 milyon euro gibi çok yüksek bir bonservis bedeline rağmen Ganso’nun bir kaç yıla kalmadan bu bedeli 3-4’e katlayacağını söyleyen Alex veliahtı olarak bu genç ortasaha oyuncusunu gösteriyor.

Ganso’nun Fenerbahçe’ye kazandırılması için ikna konusunda çalışmalara başlayabileceğini belirten Alex şimdi bir tek başkanın olur demesini bekliyor.

“Brezilya Futbolunun Yeni Yeteneği Ganso “Paulo Henrique”” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir