Canınız Müzik mi Dinlemek İstedi (Ücretsiz LastFm Deezer.Com)

deezerİnternet hızlarının artması lokal olarak kullandığımız winamp gibi müzik dinleme programlarının kullanımını azalttığı bir gerçek. Online radyolar klasik radyolardan farklı olarak ruh halinize göre müzik dinletirken aynı zamanda bilgilendirbiliyor. Dinlediğiniz müziğin kime ait olduğunu ve kişi/grup hakkında detaylı bilgiye ulaşırken “bu müziği dinleyen kullanıcılar aynı zamanda şunu da dinlemiş” gibi önerilerle de yeni yeni müzik tadlarını keşfetmenize olanak veriyor. Hal böyleyken winamp da ısrar etmenin manası yok özel durumlar dışında.

LastFm’in paralı olması (ayda ücretsiz olarak sadece 30 şarkı dinleme imkanı veriyor), Grooveshark’ın süper arşivine karşın kullanım konusundaki eksikleri blenim gibi internetten müzik dinlemek isteyenlerin canını az da olsa sıkıyor.

Hal böyleyken bu gün yapmış olduğum tesadüfi keşif beni oldukça mutlu etti. LastFm darbesinden sonra nerede müzik dinleyeceğim konusunda arayış içindeydim.  Belki sizler biliyor olabilirsiniz ancak ben bu gün çok tesadüf keşfettim DEEZER.COM‘u. Online olarak aklınıza gelen her tarza, her ruh haline hitap eden DEEZER.COM LastFm’in detaylarına sahip, kolay kullanımlı arayüzüyle birlikte dev bir müzik arşivine sahip. Tüm bunları da ücretsiz olarak kullanıcıya sunuyor olması da cabası.

Aman nazar değmesin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir