Duke Nukem Forever Spc Tuşu Çözümü

Duke Nukem Forever

15 yıl önce Windows 95 yüklü pc’lerimizde,  hatta o zamanlar internetin bile olmadığı ülkemizde apartman çatılarından attığımız kablolarla, bnc uçlarla kurduğumuz  7-8 kişilik yerel ağımızda zevkle oynadığımız Duke Nukem’i bunca yıl üstüne yeni sürümüyle tekrar karşımda görünce heyecanlanmadım dersem yalan olur:)

Döneminde tarzının en iyi iki oyunu Doom ve Duke Nukem’di. Doom o versiyonun üzerine bir çok oyun çıkarsa da efsane oyun Duke Nukem o gün bu gün “ha çıktı ha çıkacak” diye bekletti durdu. Neyse 15 yıl sonra yine karşımızda.

Az önce kurdum, oynamaya başladım. Daha ilk başında arenada karşılaştığım dev yaratığı yere indirdim, ardından üstüne tırmandım ve sırtındaki zamazingoyu sökmem için ekranda “SPC” yazısı belirdi. Ancak Space tuşuna basmama rağmen banamısın demedi. Derken biraz daha uğraştıktan sonra çözümü buldum. Bu esnada yaratığın sırtından cihazı sökmek için Space tuşuna bir kez değil, ard arda ve seri bir şekilde bir çok kez dokunmanız gerekiyor.

Bu konuda delirip de oyunu bırakan, sinir olan, hevesi kursağında kalan arkadaşlara duyurulur:)

“Duke Nukem Forever Spc Tuşu Çözümü” üzerine 10 düşünce

    1. Valla epey zaman oldu oynayalı aklımda kalmadı ama inanın nasıl geçtiysem aynısını yazdım. Tuş atamalarını bi kontrol edin belki space tuşuna \”use\” özelliği atanmamıştır.

  1. valla space tusuna o kadar seri bas1yorum art1k nerdeyse tu_ yernden f1rlayacak pc ye ac1maya baslad1mn bir yerde eksik bi_eymi var oyun surumunde mi sorun ybilen yard1m edebilecek bi arkdas yok mu acaba

  2. arkadaşım kusura bakma ayrıntıları yazmamışım ;
    canavar yere düştükten sonra yanına yaklaşıp e tuşu na basıyorum sonra spc yazısı çıkar çıkmaz aralıksız basıyorum ama tepki yok not space tuşu çalışıyor ( zıplama )

    1. Aynen o şekilde. Ancak işlemesi lazım ama neden olmadığı konusunda birşey diyemeyeceğim. Ben o şekilde geçmiştim. Acaba oyunun sürümünde mi bir sorun var???

  3. Paylaşımın için teşekkürler arkadaşım (Bilinen şeyler paylaştıkça değerin daha çok artar ) …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir