Dünyanın En Kötü Süperkahraman Filmleri

Türk işi Batman Yarasa Adam

 

Kahramanlar Amerika’dan çıkar. Uzaylılar Amerika’ya saldırır, dünyanın başka bir yerinde bir böcek bir insanı ısırırsa o kişi muhtemelen zehirlenir ama Amerika’da bir örümcek insanı ısırırsa süper kahraman oluverir. Yani bu memleket öyle bir memleket ki… Her yerinden yetenek fışkırıyor.

İşin aslının böyle olmadığını hepimiz biliyoruz ama adamlar yapıyorlar vallahi. Kabul ederim şu sıralar Hollywood tıkandı, özellikle uzakdoğu ve Avrupa filmlerinin senaryolarına sarıyorlar falan ama şöyle de bir gerçek var. Adamlar en kötü filmi de çekse çekimler üzerinde aylarca belki 1 yıla yakın uğraşıp hakkını vererek Örümcek Adam, Supermen filmleri yapıyorlar. Bir dövüş sahnesi çekiyorlarsa herşey gerçekçi veya gerçeğinden biraz daha estetik görünüyor. Yani inandırıcılığı olan sahneler bunlar. Bizdeyse o sahneyi çektikleri kahraman, jön her neyse daha sahnede göründüğü anda ilk izlenim “ağzını burnunu kırıp öldürürler bunu” oluyor ama film icabı öyle olmuyor. E elbette bizler de yemiyoruz.

2011 yılında Kurtlar Vadisi yayınlanıyor Polat Alemdar eline silah alıp Amerikan üssünü basıyor, İsrail’e gidiyor oraları dar ediyor vs… Tamam mantıksız ama doğru şartlarda verirseniz yeriz biz bunu. Lütfen izleyicinin zekasına da bu kadar hakaret etmeyiniz.

Gelelim bizim zamane süperkahraman filmlerimize. Ne işi olur bizde kovboyun, Superman’in Örümcek Adam’ın. Adama baksan suratında kebabı, lahmacunu görüyorsun ama şekilsiz vücudunu taytın içine sokuşturunca süperkahraman, kafasına şapkayı da takınca John Wayne olmuş. E olmuyor tabi…

Neyse daha fazla kafa ütülemeden kestirmeden konuyu bitireyim.

Dünyanın bir çok yerinde popüler filmlerin rüzgarından nemalanmak için film yapanlar var. Ancak zaman herkesin hakkını verir. Bu gün Şampiyonlar Ligi’ne bile 1+1 takımla katılabilirken bu tip en kötüler listelerine üç filmle birden yer alabiliyoruz ya helal olsun bize. BURADAN alalım sizi…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir