Evinizin Aikido Hocası Aikido 3D


Aikido 3D – software demoMore free videos are here

Aikido 3D simulasyon Aikido’yu incelikleriyle öğreten, her hareketi her açıdan, hızlı ve ağır olmak üzere dilediğiniz hızda gösterebilen, harketleri rakip veya rakip olmadan gösterebilen, yakınlaştırıp uzaklaştırma özelliği olan ve içinde 814 çeşit hareketi barındıran harika düşünülmüş ve uzun emekler sonunda ortaya çıkartılmış bir yazılım.

Aikido 3D haraketler esnasında sadece el, kol ve bilek pozisyonu değil bunun dışında ayak hareketlerini gerçekleştirirken tatemide ayağın geçtiği yerleri izleyen çizgilerle ayak pozisyonlarını gösterebiliyor. Hareketi yan, ön, tepe ve aşağıdan izleterek daha kolay anlaşılmasını sağlıyor.

Bunun dışında hareketler farklı pozisyonlar için farklı kategorilere ayrılmış. Son olarak her hareketi yaparken sesli ve yazılı anlatımı da bulabileceğinizi de belirteyim.

Gelelim “bu iş programla ne kadar öğrenilebilir?” sorusuna. Elbette Aikido’yu diğerlerinden ayıran bir yönü var. Bu da sadece hareketleri öğrenmekle olacak bir şey değil.

Aikido bir ayrıcalık değil bir öğretidir. Aikido müsabakayı, karşılaşmayı, yarışmayı reddeder. Aikido çalışırken her iki taraf da kazanan taraftır. Kazanmak için rakip ve düşman gerekir. Aikido’da rakip yoktur. Düşman yoktur. Böyle olunca her iki taraf da kazanmış olur. Kazanılan şeyin ne olduğu önemlidir. Yenmeye, ezmeye çalışmak yerine daha iyi yapma aklı ve bedeni daha iyi kullanma isteği vardır. Aikido’da kazandığımız sadece karşımızdakinin kalbi olmalıdır. Çalışmaya başlarken ve bitirirken birbirimize verilen selamın bir anlamı da; ” Bedenimi sana teslim ediyorum onu kullan ama bana sağlam teslim et ” dir.

İşte bunlar 3D Aikido programında bulamayacağınız şeylerdir ve duyarak veya burada okuyarak öğreneceğiniz şeyler de değildir. O yüzden bu işe gönül verdiyseniz veya verecekseniz mutlaka bu öğretiyi benimsetecek bir dojoya katılın ve hocanız konusunda çok titiz davranın.

Aşağıda Türkiye’de Aikido konusunda yetişmiş, hocalığı ve mütevaziliğiyle örnek gösterilecek, nadir yeteneklerden sayın hocamız Lemi Bağdatlılar’ın Cine 5’de yapmış olduğu Aikido konulu sohbetini de bulabilirsiniz.


cine5 lemi bağdatlılar aikido söyleşi gösteriThe funniest home videos are here

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir