Film ve Müzik Seçiminde Kararsız mısınız? Gnod Size Önersin

gnod

Bu gün oturup “ne film izleyeyim?” diye mi düşünüyorsunuz? Hiç vakit kaybetmeyin Gnod’un isabetli önerilerini deneyin. Siz sevdiğiniz film, müzik ve kitapların isimlerini yazın ardından Gnod’un önerisini bekleyin. Elbette zevkler kişiden kişiye değişeceğinden öneriler her zaman hoşunuza gitmeyebilir. Fakat beğendirmenin ne kadar zor bir iş olduğu düşünülürse yanılma payı gayet kabul edilebilir ölçülerde.

Peki bu işi nasıl yapıyor? Müzik dinleyecekseniz; Gnod size sevdiğiniz 3 grubu ya da 3 şarkıcıyı soruyor. Bu sonuca göre size Türkçe şarkıların da dahil olduğu bir yelpazeden benzer çizgide bir öneride bulunuyor.

Film izlemek istediğinizde veya kitap okumak istediğinizde de aynı işlem geçerli.

Son derece iyi hazırlanmış algoritmalar kullandığını düşündüğüm sistem kararsızlar için harika bir uygulama. Yaptığı her önerinin altında “Sevdim”, “Sevmedim” ve “Emin değilim” seçenekleriyle kullanıcıların öneriler kısmına aktif olarak katılmasını sağlıyor. Bu sayede her geçen gün öğreniyor, gelişiyor ve bilgisayar mantığıyla önermeler yapan bir robot yerine insan merkezli ortalama bir öneri sistemi olarak çıkıyor  karşınıza Gnod. Son olarak Gnod’un öneriler yaptığı bölümde ON THE MAP seçeneğini de atlamamanızı öneririm.

İşte aşağıda çok hoşunuza gideceğini umduğum 3 Gnod ana sayfası.

GNOD MÜZİK ÖNERİ SAYFASI

GNOD FİLM ÖNERİ SAYFASI

GNOD KİTAP ÖNERİ SAYFASI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir