Kategori arşivi: Genel

Şimdi de Sahte Zeytinyağı

Zeytinyağına boru gibi zam gelmesinin ardından sahte zeytinyağı sesleri de yükselmeye başladı. Vatandaş pahalılıkla nasıl mücadele edeceğini kara kara düşünürken bu zaafı fırsata çeviren insan bozması tiplerin buna da el atmış olması şaşırtıcı değil.

Sahte bal, sahte rakı, sahte şampuan, inanılması güç ama memba suyunun sahtesini bile yaptılar bu memlekette. Cezalar yeterli olmadığı taktirde sadece kar güdümlü çalışan kurnazlar her zaman hayat bulacaktır. İnsan sağlığıyla oynayan ahlaksızların da hem ağır ceza hem de ticaretten men edilebilmesi, ellerindeki makinalara, techizatlara el konulması bu iş için başlangıç olabilir. Çünkü makul cezayı ödedikten sonra yapacağı ilk iş yine bu olacaktır.

Peki sahte zeytinyağı nasıl anlaşılır. Açıkçası bunu anlamak pek mümkün değil. Yani mümkün ama sahte ile gerçeği ayırmak için laboratuvar ortamında yapılacak birtakım testler doğru sonuca vardırabiliyor sadece. Vatandaşın kendine göre bulduğu birtakım testler var;suyla karıştırıp üste çıkması, tadı, kokusu, tuz ruhuyla karıştırıp renk değiştirenin sahte zeytinyağı olması gibi kulaktan dolma yöntemler var. Ancak bu işlemler ne kadar doğru sonuca vardırır bilemiyorum.

Yetkililerin tek söyledikleri pahalı olan her zaman iyi değildir ama çok da ucuzuna kaçmayın, ayrıca mutlaka tanıdık, bildik, güvenilir markalardan alın. Şeytan ayrıntıda gizli değil mi? Ancak seçenek kalmıyor diye düşünüyorsanız bana göre en mantıklı seçenek Zeytinyağı tüketmeyin olsun bitsin. Ta ki memlekette vatandaşı sadece vergi toplama kaynağı olarak gören yöneticiler yerine vatandaşa hizmet etmeyi düşünen yöneticiler gelene kadar.

Coca Cola Reklam Müziği Ocak 2016

Coca Cola’nın Ocak 2016 itibariyle ekranlarda dönmeye başlayan reklamında çalan şarkı var ya, hani şu sürekli tadını çıkart dediği. Yoksa tarife gerek yok mu? Siz de mi aynı hastalıktan muzdaripsiniz? Bu şarkıyı kimin söylediğini, hangi şarkı olduğunu arıyorsunuz. Öncelikle söylemeliyim adı merak edilip bir türlü bulunamayan şarkıların başvuru kaynağı Linklup.com her zaman olduğu gibi doğru adres. Şimdi size size bir iyi bir de kötü haberim var.

Öncelikle şunu söyleyeyim şarkı Coca Cola reklamı için özellikle hazırlanmış bir şarkıdır. Dünyanın farklı ülkelerinde aynı müzik üzerine yayınlandığı ülkenin kendi dilinde yayınlanmaktadır.

Türkçe versiyonunu Ozan Anlaş seslendirmiş ve bence hakkını fazlasıyla vermiştir. Hatta orjinalinden bana göre daha da güzel olmuştur.

Aşağıda Coca Cola Reklamı ve Türkçe reklam müziği ve hemen altında orjinal Coca Cola reklamı İngilizce olarak ve tabi hepsinin altında da bu kısa ve sımsıcak şarkının sözleri olur da ararsınız diye…

Hadi iyisiniz, sizi yine karın ağrısından kurtardım:)

Coca Cola reklamında çalan şarkı (Türkçe)

Coca Cola reklamında çalan şarkı (İngilizce)

 

Coca Cola Tadını Çıkar Sözleri

Haydi durma,
birlikte olsak burda
aşkla sarılınca
tadını çıkart
coca cola ile
birlikte olsak burda
aşkla sarılınca
tadını çıkar

İstanbul’da Ulaşım Ücretlerine Zam

Elektrik, doğalgaz, ekmek derken ulaşıma da zam geldi. Pazar gününden itibaren geçerli olmak üzere İstanbul’da ulaşım ücretleri şu şekilde belirlendi. Daha önce 2,15 TL olan tam bilet bu zamla birlikte 2,30 TL olmuş oldu. Son zam ile birlikte bilet fiyatları şu şekildedir.

Tam bilet 2,30 TL, öğrenci 1,15 TL, indirimli 1,65 TL

Aylık akbillerde ise durum şu şekilde. Aylık Akbil Tam 185 TL,  indirimli öğrenci aylık mavi kart 80 TL, olarak belirlendi.

Aylık Akbil için Tam için 180, öğrenci ve indirimli gruplar için 200 biniş hakkının tamamıyla kullanılması durumunda kontörlü yolculuklara göre Aylık Akbil fiyat avantajı sağlayacak.

İstanbulkart ile yapılan yolculuklarda ise; ilk biniş ücretleri Tam 2,15’ten 2,30 TL’ye, öğrenci 1,10’dan 1,15 TL’ye, indirimli 1,50’den 1,65’e yükseltildi.

Aktarma binişlerdeyse tam 1,45 TL’den 1,65 TL’ye, öğrenci 0,45 TL’den 0,50 TL’ye, sosyal kart 0,85 TL’den 0,95 TL olarak düzenlendi.

Bir, iki, üç, beş, on geçişlik kartlar ile jeton ücretleri aynı fiyatta kaldı.

Jeton: 4,00 TL
Tek geçişlik bilet: 4,00 TL
İki geçişlik bilet:7,00 TL
Üç geçişlik bilet: 10,00 TL
Beş geçişlik: 15,00 TL
On geçişlik: 30,00 TL

Ofçay Reklam Müziği

Ofçay reklamında arka planda tatlı tatlı çalan şarkı bir şekilde kulağınıza takıldıysa, o şarkının adını merak ettiyseniz eğer her zamanki gibi doğru yere geldiniz.

Adı bilinmeyen şarkıların uğrak yeri, meraklı müzikseverlerin buluşma noktası, reklam müziğiyle hasta olmuş hastaların ilacı Linklup.com’dan size bir kıyak daha geliyor.

 

2016 Yılı Ocak ayında televizyonlarda dönmeye başlayan Ofçay reklam müziği sanatçı Evgeny Grinko ‘nun Valse isimli şarkısıdır.

Şarkı Ofçay reklamında kısmen çalmakta, kulaklara takılıp beyinlere kazınmaktadır.

Her ne kadar reklam izlemeyi sevmesem de çoğu kişinin gözünden kaçan böyle güzel müzikleri insanlarla tanıştırması gibi güzel bir tarafı da olduğu gerçeğini reddedemeyeceğim.

İşte Ofçay Reklamı

Ve Evgeny Grinko – Valse

Kanvas Tablo Çeşitleri Kanvas Tablolar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

cicekler-kanvas-tabloKanvas tablo, çeşitli kalitede dijital yazıcılar (plotter) kullanarak kanvas kağıdına (tuval) çıktı alınarak hazırlanan dijital baskının ağaç kasnaklara gerilmiş halidir. Kanvas tabloları kısaca bu şekilde ifade edebiliriz ama doğru tablo seçmek, kaliteli bir tablo almak için bilinmesi gereken birçok husus vardır.

Öncelikle bir kanvas tabloyu çoğu alıcı gibi internetten sipariş edecekseniz şunu bilmelisiniz. Kaliteli bir tablo ile kalitesiz bir tablo arasındaki fark görselden anlaşılmaz. Çünkü kaliteli tablo yapan kişi de kalitesiz tablo yapan kişi de aynı görseli kullanmışsa muhtemel sonuç aynı görünecektir. Son kullanıcının internette gördüğü tablolar Photoshop kullanılarak görselin tablo şekline manuple edilmiş halidir. Bu bakımdan ekranda gördüğünüz sonuç aldatıcı olabilir.

Peki kanvas tablo alırken nelere dikkat edilmeli?

Hiçbir satıcı benim yaptığım iş kötü demez. Elbette bu herzaman böyledir. Ancak daha ucuzunu ararken varacağınız yol emin olun paranızı sokağa atmak olacaktır. Öncelikle iyi bir tablonun özellikleri nedir, ucuz tablo yapanlar ne gibi hilelere başvurur bunlar üzerinde duracağım.

Kanvas tabloyu oluşturan üç ana malzeme vardır.

Kanvas Kağıdı: Kaliteli kanvas kağıdı 400gr civarında bir ağırlığa sahiptir. Ucuz kanvas tablo imalatçıları bu kağıtta 200gr kadar ağırlıktaki kağıtlara kadar indirebilirler. Doğal olarak sonuç hiç de iyi olmayacaktır. Bunu led ışıklık kanvas tablo yapan üreticiler çoğunlukla tercih ederler. Çünkü led ışıklar gözü boyarken kalite biraz daha göz ardı edilebiliyor. Ancak dikkatli gözlerden kesinlikle kaçmayacaktır.

ataturk-kanvas-tabloAğaç Kasnak: Ağaç kasnaklar tablo için çok önemlidir. İster parçalı tablo, isterse tek parçalı tablo olsun hepsinde ağaç kasnaklar kullanılır. Kaliteli bir tabloda genel olarak çam kurutma 2×3 veya daha kalın ağaç kasnaklar kullanılır. Bu kasnaklar kurutulmuş ağaç olduklarından zaman içerisinde nemden, ısı farklılıklarından etkilenip kendini salmazlar. Bu tablonuzun ömürlük olması için çok hayati bir konudur.

Ucuz kanvasçılar tablolarında mdf sunta kullanırlar. Tabloyu ilk aldığınızda bunu farketmeyebilirsiniz. Ancak zaman içinde nem, ısı farklılıkları suntanın yapısını değiştirdiğinden ilk günkü gerginlik yerini eğrilme ve aşınmalara bırakacaktır. Üstelik keskin kenarları tabloda iz yapıp hoş olmayan bir görüntüye sebep olacak, zaman içerisinde esneyen sunda tablonun kötü bir görüntüye sahip olmasıyla sonuçlanacaktır.

Baskı Mürekkebi: Önemlidir! Gerçekten çok önemlidir öncelikle sağlık açısından. Şöyle izah edeyim. Ucuz kanvaslarda kullanılan muadil mürekkepler çoğu zaman insan sağlığına zarar verebilecek kimyasallar içerirler. Bu tablonun yıllarca salonunuzda, yatak odanızda, çocuğunuzun odasında kalacağını düşünürseniz durumun aslında ne kadar ciddi olduğunun farkına varabilirsiniz.

Diğer bir husus ise muadil mürekkepler hiçbir zaman gerçeğe yakın görüntüyü vermezler. Bu yüzden soluk, göz zevkinize hitap etmeyen bir tablonuz olur ki bu da paranızı sokağa atmak demektir.

Bu üç ana hususun dışında işçilik, firma güvenilirliği önemlidir. Satıcının sizinle olan iletişimi, kullandığı dil de yapacağı iş konusunda bir fikir verecektir.

Kaliteli bir kanvas tablo seçerken bu hususlara dikkat ederseniz daha doğru karar verebilirsiniz.

Peki kanvas tablo alırken nasıl bir tablo tercih etmelisiniz?

gul-kanvas-tabloKanvas tablolar birçok alanın dekore edilmesinde kullanılırken güzel bir an, aile fotoğrafınız, düğün fotoğrafınız, çocuğunuzun fotoğrafı kullanılabilir. Hatta bunlar farklı ebatlarda parçalar kullanılarak bir kompozisyon hazırlanabilir, çok da şık durmaktadır.

Dekorasyonunuzu tamamlayacak tabloda doğru karar çok önemlidir. Salonunuzun ortasında eşyalarınızın rengiyle hiç uymayan bir tablo elbette hoş olmayacaktır. Renk uyumu, tablonun içindeki bir veya birkaç rengin eşyalarınızla uyumlu olması iyi olacaktır. Parçalı tablo veya tek parçalı kanvas tablo seçimi tamamen zevk meselesidir. Ancak parçalı tablolar varolan görsele daha bir dinamizm katarlar. Odanızın ambiansını tamamen değiştirebilirler.

Doğa, manzara, obje, çiçek gibi hemen her görsel parçalı kanvas tablo yapımında kullanılabilir ve çok şık görüntü verirler. Parçalı kanvas tablo için tavsiye etmediğim görseller ise insan fotoğrafları, İmpresyonist, Viktoryan gibi dönemsel akımların veya Picasso, Van Gogh gibi ünlü ressamların yağlı boya tablolardır. Bunlar insanların kafasında bellir bir yer edinmiş olduklarından orjinal görsel ne ise o şekilde olmaları kesinlikle daha doğru olacaklardır.

Kanvas tabloların kullanım alanı sınırsızdır. Sizin bulacağınız bir görsel (yüksek çözünürlüklü olması çok önemlidir) veya satıcının arşivindeki bir görsel kullanılabilir. Tek parça tablo veya parçalı tablolar hazırlanabilir. Parçalı tablolarda 5 parça genel olarak tercih edilen model olmakla birlikte, 4 parça tablo, 3 parça tablo gibi tercih edilen biçimler de vardır. Ancak tabloda parça sayısı tamamen hayal gücünüze kalmıştır.

Böylesine esnek ve rengarenk yapılarıyla tablolar en özel anlarımızdan, en güzel görsellerden veya hayalimizdeki renklerden oluşabilir, dekorasyonu tamamlarlar.

Linklup Kanvas Tablo Kampanyası

Herkese merhaba….

Dükkanımda sergilemiş olduğum yaklaşık 70 adet kadar dijital baskı kanvas tablo çeşidini sizlerin beğenisine sunuyorum. Sunuyorum da 70 bin tane tabloyu nasıl sunacağım açıkçası onu pek bilmiyorum:)

Aşağı yukarı 20 ana başlık altında topladım tablolarımı ve hepsini online kanvas tablo satış mağzası Caddeko üzerinden satmaktayım. Tüm bu çeşitleri mağazam görebilirsiniz.

BEŞ PARÇALI KANVAS TABLO ÇEŞİTLERİ

5-parcali-kanvas-tablo

ÜÇ PARÇALI KANVAS TABLO ÇEŞİTLERİ

3-parcali-kanvas-tablo

İKİ PARÇALI KANVAS TABLO ÇEŞİTLERİ

2-parca-kanvas-tablo

kanvas-tablo

70X100 KANVAS TABLO ÇEŞİTLERİ (TEK PARÇALI KANVAS TABLOLAR DA BU GRUP İÇERİSİNDE BULUNMAKTADIR.)

venedik-kanvas-tablo

Dükkanımı girip incelemenizi ve öneririm. Binlerce tablo arasından seçim yapmak elbette zor. Ancak özellikle aradığınız konular, renkler, konseptler varsa bana sormanız durumunda yardımcı olacağımı belirteyim.

Linklup.com’dan gelecek arkadaşlara özel sipariş verecekleri tüm kanvas tablo çeşitleri %5 indirimlidir. İndirim için kupon kodunuzu alışverişinizi onaylamadan önce girebilirsiniz. Kupon kodu, küçük harflerle “linklup” (tırnaklar hariç).

Ayrıca dilediğiniz bir ebatta kişiye özel resim veya resimleri kolaj şekline getirip de yine tablo fiyatıyla yine Linklup kampanyasıyla gönderebilmekteyiz.

Şimdi gelelim ürünlerin kalitesine. Benim kanvas tablolarım diğer kanvas tablolardan daha mı iyi, diğerleri kötü mü?

Arkadaşlar bu işin binbir türlü kurnazlığı var. Bunlardan biri kağıt kalitesi. Zayıf kağıt kalitesinde alacağınız tablo görüntüsü inanın kaliteli kağıda göre inanılmaz farkedecektir. 1.sınıf kanvas kağıdına aldığımız baskılar kendi kalite standardı içerisinde kusursuzdur. En ufak problemde (ki olabiliyor) derhal çöpe atıp yenisini üretiriz. Ta ki en iyisini yakalayana kadar.

Kullanılan ahşam kasnak başka bir maliyet düşürme tekniğidir. Bizim kullandığımız kasnak doğal kurutma çam kasnaktır ve torununuza sizden bir hatıra olarak kalacağının garantisini verebilirim. Şayet kalmazsa vasiyetim olsun parasını torunumdan geri alın.

Baskı mürekkebi yine başka bir maliyet düşürme tekniğidir. Bunu R10’daki her arkadaş aşağı yukarı bilir. Orjinal baskı ile muadil baskılar arasındaki kalite farkını. Üstelik kullanılan mürekkep Avrupa standartlarında, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan türdendir..

Son olarak tablonun yıllara meydan okuyabilmesi için üzerine atılan vernik. Çoğu kanvas üreticisi (özellikle ucuzcular) bundan kaçarlar. Bu verniğin kuruması tablonun üretimini uzatır, hem maliyet arttırır. Tabi bunları bilmeyen hiç sormayacağından kanvas tablo alır ve sonunda pişman olur.

Gittigidiyor Arama Sonuçları Güncellenmiyor 17 Mayıs 2015

gittigidiyor

Gittigidiyor’un arama sonuçlarında bu aralar bir sorun var. Son 1 aydır eklediğim ürünler arama sonuçlarında geç görünüyordu fakat bu kez rekora gidiyor. 3 gün önce girdiğim 30 adet ürün, sonraki gün girdiğim 2500 adet ürün ve dün girdiğim 150 adet ürün halen arama sonuçlarında yer almıyor. Ürünü temsil eden kelimelerin veya kelime kümelerinin hiç birinde çıkmıyor. Hatta oldukça spesifik bir üründe bile (bir tek benim ürünümün çıkması muhtemel olan bir ürün) görünmüyor.

Tabi herzaman olduğu gibi Gittigidiyor yetkililerine mesaj attık ancak bir cevap alamadık. Düzelcek umuduyla bekliyoruz.

Gittigidiyor’u kullanan satıcılardan biri olarak zaman zaman yaşamış olduğum problemleri ve Gittigidiyor’la ilgili tecrübe ettiklerimi ve zaman içerisinde edindiğim bilgileri ve tüyoları burada sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Gittigidiyor’da Turbolist kullanımı, Gittigidiyor’da ön sıralara çıkmak için gizli kalmış tüyolar, Gittigidiyor’da yaşamış olduğum sorunlarla ilgili ara ara yazılarım olacak. Yine sormak istedikleriniz olursa yorum kısmından dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. Cevaplamaya çalışırım.