Kategori arşivi: Güzeller

Kuru Cilde Ne İyi Gelir ?

Cilt kuruluğu kadınların güzelliklerine gölge düşürdükleri bir gerçektir. Peki, kuru cilt şekli nasıldır, kuru cilt pul pul dökülme görülür ayrıca kuru ciltte hiçbir makyaj malzemesi kullanamazsın. Kuru cilde neden olan etmenler ise kimyasal ilaçlar, makyajlar, hava koşulları, kronojik hastalıklar kuru cilde neden olmaktadır.  Kuru cilde neden olan bir diğer etmen ise sıcak sudur. Çok sıcak su ile duş almak cildin hava almasına engel olmaktadır.
Normal sabun denilen sabun çeşidi ile yıkanan el ve vücut da kurulanmaya yüz tutmaktadır.

Kuru cilde ne iyi gelir peki, kuru cilde en iyi gelen şey birincisi nemlendiricidir. Her duş aldıktan sonra, her gece yatmadan önce ve ayrıca makyaj öncesinde kesinlikle nemlendirici kullanılmalıdır.  Cildin kuruması ayrıca yeterli miktarda suyun vücutta bulunmamasından kaynaklanır. Bunun için her gün yeterli miktarda su tüketilmelidir.
Bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı yumurta sarısı, bir çay kaşığı toz süt ile hazırlanan karışımı cilde sürünüz. Böylece cildin kuruluğundan kurtulmuş olursunuz.

Salatalıkları yuvarlak şekilde dilimleyerek cildin kurumuş olan her yerine koyunuz. Böylece salatalık cildin nemlenmesine yardımcı olacaktır.  Gül suyu cilt için en faydalı maskedir. Her sabah gül suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze sürünüz. Bu gül suyu cildin kuruluğu için iyi bir çözümdür.  Bir tane olgun muzu bir kapta ezip yüzünüze maske olarak sürün 30 dakika kadar bekleyin böylece bu maske yüzünüzün nemlenmesi için iyi olacaktır.

Güzel ve Çirkin

guzel_cirkin _01

Güzel gözler, güzel dudaklar, burun, kaşlar, eller, ayaklar, boy, vücut, saçlar makyaj, giyim ve endam mı? Yoksa davranış, ve karakter mi?

Nedir Güzellik? Güzelliğin çizgileri, sınırları ve kararı nedir?

Güzellik herkesde farklı talepleri çağrıştırabilir. Ancak genel olarak güzel ve çirkin keskin çizgilerle ayrılmıştır. Güzel bir kadının çirkin olduğunu iddia edecek birisinin olasılığı gerçekten çok azdır. Fakat aşağıdaki fotoğraflar tüm bu anlattıklarımın tersini söylüyorlar.

Bir kadın yolda görüp de insanın gözünü almakta zorlanacağı kadar güzel ancak bir o kadar da çirkin nasıl olabilir? İşte böyle…

Demek ki güzellik sadece doğuştan değil aynı zamanda duruştan da gelirmiş… Güzel ve Çirkin yazısına devam et

Valeria Lukyanova Beyaz Şov’da

Bu gece Beyaz Şov’un konuklarından biri de geçirdiği estetik ameliyatlar sonrası üne kavuşan Ukraynalı Barbie Valeria Lukyanova.

Yıllar önce aynaya baktığı halini beğenmez, bir Barbie bebek görüntüsüne kavuşmak istermiş. Güzellik algısı tamamen tahrip olmuş ve bu uğurda kendi bedeninini bu derece değiştirecek kadar ileri giden Valeria nihayetinde birdizi estetik ameliyat geçirmiş ve şu anki haline kavuşmuş.  Ben kendisine bakınca güzel biri değil ne yazık ki hasta bir kurban görüyorum.

Yıllar yılı algımız her an baskıya uğruyor. Güzellik, başarı, iyi ve kötü gibi kavramlar genel bir anlayışın akımına katılarak kararları önceden tahmin edilebilir, kolay yönlendirilebilir robotlara dönüşüyoruz. Bizlerin de birçok konuda yönlendirildiğimiz, şekillendirildiğimiz aşikar. Ancak Valeria Lukyanova’da bu yönlendirmelerden nasibini en fazla almış, dış görünüşü bu denli değişmeden önce güzellik ve mutluluk algısı tahribata uğramış birisi.

Bana göre eski doğal hali yeni haline göre çok çok daha güzelmiş ama kendi tercihi bu yönde olmuş. Tabi güzellik anlayışı kişiden kişiye değişen birşey olduğundan benim ya da kimin onu güzel bulduğu önemli değil. Asıl soru niçin böyle birşeye başvurduğu.

Aşağıda Valeria’nın estetik ameliyatla “Barbie” olmadan önceki doğal hali ve ameliyattan sonraki haline ait fotoğrafları bulabilirsiniz. Karar sizin…

Valeria Lukyanova Beyaz Şov’da yazısına devam et

Sarışın mı, Esmer mi?

sarisin_esmer_20

Eveeeet geldik yüzyılın sorusuna. Sarışın mı yoksa esmer mi daha güzeller. Eğer bu soru size bir kadın tarafından soruluyorsa verceğiniz cevaba çok dikkat edin. Ortalama şeyler söyleyin, her zaman kıvıracak bi pay bırakın. Yoksa tarihinizin en kötü günlerinden birini yaşayabilirsiniz. Neyse ki biz bizeyiz o yüzden sonuna kadar dürüst olabilirsiniz…

Bana göre esmer 13 sarışın 9… Charlize Theron klasman dışı. Hatun ne yapsa yakışıyor.

Sarışın mı, Esmer mi? yazısına devam et

1900’den Günümüze Kadın Saç Modellerinin Evrimi

1900’lerden günümüze kadınların saç modelleri her akımda olduğu gibi epeyce değişmiş. Onlar da kadın bu günküler de ama her nedense eski kadınlara bakınca nötür hissediyorum. Sadece bu fotoğraflar için söylemiyorum tabi genel bir durum. Peki sizde durum nasıl.

Babannen yaşındayım ben senin!!!!

1900’den Günümüze Kadın Saç Modellerinin Evrimi yazısına devam et

Cennetten Çıkan Güzellik Beste Kökdemir (27 Fotoğraf)

Son zamanlarda Star Tv’de dönen  “Çıplak Gerçek” dizisinin tanıtımlarda tanıtımlarda gördüm ve kalakaldım. Muhtemelen kendi sesiyle dillendirdiği Duman grubunun “Senden Daha Güzel” şarkısıyla da kendisi kadar olmasa da güzel bir sesinin olduğunun farkına vardığım doğuştan şanslı, cennetten çıkma güzellik Beste Kökdemir.

Aşağıda Beste Kökdemir fotoğrafları ve Çıplak Gerçek dizisinin ilk tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

Buralardan kalkıp taaa Ukrayna Lviv’e gitmeyi düşünen gözü dönmüş arkadaşlara duyrulur:)

Cennetten Çıkan Güzellik Beste Kökdemir (27 Fotoğraf) yazısına devam et

Doğa Üstü Güzellik Haifa Wehbe

Haifa Wehbe

Bir bakışıyla herşeyi yaptıracak kadar güzel Lübnanlı şarkıcı Haifa Wehbe hipnozun gerçekliğini kanıtlar nitelikte inanılmaz güzel gözlere, doğaüstü sürmelere sahiptir. 10 saniye bu gözlere bakıp şurunu yitirmeyen, kimyası değişmeyen, saçmalamayan birileri var mıdır, merak ediyorum?

Örneğin dün kendisiyle görüşen Melih Gökçek söyleyecek söz bulamayıp “gelin sizi Türk yapalım” demiş, muhtemelen daha sonra “ne diyorum la ben” şeklinde serzenişte bulunmuşsa da geç kalmıştır. Durumuna gülmüyorum Melih Gökçek sen de insansın elbet…

Bu güzel gözlerin yanında  Mila Kunis’i de andıran masum yüzüyle erkekler üzerinde bir ağır siklet boks şampiyonunun etkisini yaratabilir.

Haifa Wehbe sitesi

1974 Lübnan doğumlu olan Haifa Wehbe aktris ve şarkıcı kimliğiyle ön plana çıkmaya çalışsa da tüm nitelikleri güzelliğinin gölgesinde kalaaktır. Lübnanlı bir baba ve Mısırlı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Wehbe, Miss Lübnan güzellik yarışmasında ikinci olarak ünlenip (birinciyi merak ettim doğrusu), 2002’de ilk müzik albümü Houwa El-Zaman’ı yayınlamasıyla dikkat çekti. Müziğinin yanında seksi görüntüsü ve fotoğraflarıyla dikkat çeken Haifa Wehbe Orta Doğu’nun seks sembolü olarak görülmektedir. Şu ana dek dört stüdyo albümü yayınladı ve 2008’de Pepsi’nin yapımcılığını üstlendiği “Sea of Stars” (Yıldızların Denizi) filmiyle sinemaya atıldı. Wehbe, Arap dünyasının en ünlü kadın şarkıcılarından biri olup, Lübnanlı şarkıcılar arasında en başarılılarından biri olarak görülmektedir. 2006’da People tarafından en güzel 50 insan listesinde yer aldı.

Doğa Üstü Güzellik Haifa Wehbe yazısına devam et