Hayatı Güzelleştiren Küçük Ayrıntılar

sise_dizayn _01

Zaman zaman bu tip ilginç fikirleri yayınlıyorum, yayınlamayı seviyorum. Nitekim insanın hayatını değiştiren çok büyük şeyler değiller ancak hayatı daha güzel hale getirebilen kullanışlı fikirler bunlar.

Alışıldık ve sıradan olan şeylerin içinden bile güzel fikirler çıkabiliyor. İş nereye bakacağını bilmekte veya baktığın yerden birşeyler çıkartabilmekte inat etmekte.

Şimdi sorumuz şu. Bir şişe ne kadar değişik ve kullanışlı olabilir? Damacana gibi enli olabilir veya daha uzun olabilir ama bunlar bir değer katmaz. Mesela üzerinde daha önceden düşünülmüş şeyler var. Bunlardan biri tutan elden kaymasın diye şişenin üzerinde kanalları olması örneğin. Bu tip ayrıntılar her üründe olması gereken şeyler aslında. İşte bunun gibi küçücük ayrıntılar olmadığı zaman o koskoca ürün beş para etmez oluyor. Şöyle anlatayım;

3 yıl önce bir bebek arabası aldım. O zamanlar ekonomik durumum çok da rahat olmadığından fiyat da kriterlerimden biriydi elbet ama düzgün birşey olması ve çocuğumun rahat etmesi çok önemliydi. Birkaç gün araştırdım ve bir bebek arabası buldum. Fiyatı çok ucuz değil çok da pahalı sayılmazdı. Yanında bir de puset veriyorlardı ki sanırım bu cazip geldi bana. Aldık arabayı şöyle sağına soluna baktım, iyi görünüyordu. Tekerlekleri büyük vs.. Hoşumuza gitti. Bir süre kullandıktan sonra bu arabayı yapanın kesinlikle bir çocuğu olmadığı fikrine kapıldım. Bütününe bakınca gayet güzel görünen bir araba ancak ayrıntılarda sıfır. El tutma yerleri elinden kayar, açıp kapatması bela, üstelik manevra kabiliyeti odundan hallice diyebilirim. Oysa ki üzerinde kafa yorulmuş olsa yontulacak bir sürü yeri var. İşte bu ürünün yanında üzerinde daha düşünülerek üretilenler fark yaratıyorlar. Konuyu oldukça dağıttım sadede geliyorum.

Bir şişe daha ne kadar kullanışlı olabilir sorunu kendisine soran yaratıcı kafaların işi bir cevap geliyor yazının devamında…

Şişenin ağzı standart şişede olduğu gibi değil, 45 derece açıya sahip. Bu sayede hem şişeyi doldururken engel yaratmıyor hem de şişeyi içerken boynu ekstra zorlamaya gerek olmuyor.

Küçük değişiklikler, büyük mutluluklar…

Kaynak

sise_dizayn _02

sise_dizayn _03

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir