Kategori arşivi: ilginç

Duvar Dekorasyonunda Yeni Trend Kanvas Tablo

bes_parcali_kanvas_tablo

Kanvas tablolar evlerinizi, işyerlerinizi, çocuk odalarını, kısacası her türlü yaşam alanlarınızı dekore etmek için hem uygun fiyatlı ve şık dekoratif seçeneklerden. Dilerseniz yüzbinlere varan arşiv, dilerseniz kendinize ait olan bir resim, bir fotoğrafı basabileceğiniz kanvas tablolar aklınıza gelebilecek türlü ölçülerde, türlü renk ve model seçeneğiyle karşımıza çıkıyor.

Düz ve tek parça olanlarından iki parça kanvas tablolara, üç, dört ve beş parça kanvas tablolara kadar rengarenk çeşitleriyle uygun fiyatlarıyla karşımıza çıkan kanvas tablolarda seçenekler neredeyse sonsuz.

Çok beğendiğiniz bir ressamın tablosundan tutun da, bir manzaraya, bir araba, oyun, sinema, müzik gurubu veya çok sevdiğiniz bir resime kadar dijital ortama taşınabilen her türlü görsel kanvas tablolarda kullanılabiliyor.

Beş Parçalı Kanvas Tablolar BURADAKİ ve BURADAKİ iki örneği önerebilirim. Yine tek parçalı şık kanvas tablolar da konseptlerine göre ayrılıyor. BURADA da Kanvas Tablo konusunda 50 bin’e varan sayıdaki tablodan dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Yıllara Meydan Okuyan Oyuncaklar

Böyle mini mini sevimli göründüklerine bakmayın. Yaşları çoğu çocuktan daha fazlayken kimileri dedenizle yaşıt desem yeridir.

Bu oyuncakların yaşların en genci 5 en yaşlısıysa 104 yaşında.

Hepimizin çocukluğunda oynadığı birçok oyuncağı varken bazıları takıntı halinde en

bağımlı olduğumuz oyuncak haline gelir. Hatta kimi çocuklar bunlara isim takar, sohbet eder. Karakterleri sevdikleri, sevmedikleri şeyler vardır. İşte bu oyuncaklar gün gelir ilgi alanları değişince ya biryerlerde çöpe gider veya sonraki nesillere bırakılmak üzere biryere kaldırılır sonrasında kaybolur gider. Kıyamayıp yıllar sonrası için saklanacak kadar şanslı olanlarsa pek azdır ve uzun zaman sonra kıymeti anlaşılır. Her bir eski eşya gibi onlarında yaşanmışlıkları, “ah bir dili olsa da konuşsa”lıkları vardır.

Bunları gördükten sonra ilk işim oğlumun oyuncaklarından birkaçını muhafazalı biryere kaldlırmak olacak. Kaynak marknixon.com Yıllara Meydan Okuyan Oyuncaklar yazısına devam et

Sanatını Çöpten Çıkartan Sanatçı Yuken Teruya

Her geçen yıl bir önceki yıla göre tüketim miktarımız artıyor. Elbet tüketim artarken bununla birlikte kaynaklarımız da… Ancak dünyanın hiçbir yerinde bununla ilgili genel bir tepki gelmiyor. Nihayetinde tüketim biz farkında olalım ya da olmayalım birşeyleri yok etmeye devam ediyor. Genelden bir tepki gelmiyorsa da toplumda herzaman öncü olan (olması da gereken) sanatçılar bu tip durumlara dikkat çekmek için ilginç şeyler yapmaya devam ediyorlar. Bunlardan birisi de Yuken Teruya. Çöplerden topladığı kağıt torbaları keserek içlerinde güzel, narin ağaçlar yaratıyor. Bu sayede toplumun dikkatini istenilen noktaya çekerek hem bir bilinç yaratmak hem de toplumu teşvik etmek belki mümkün olabiliyor.

yukenteruyastudio.com | Facebook

alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_01 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_02 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_03 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_04 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_05 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_06 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_07 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_08 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_09 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_10 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_11 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_12 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_13 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_14 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_15 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_16 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_17 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_18

Tayt Giymiş Kediler (inanın bir kabus değil bu)

Internet acayip ve bir o kadar da harika bir yerdir. Genelde sıradanlığın dışına çıkmayan birbirinin kopyası sitelerin yanında  biraz ararsanız veya şansınız varsa denk gelirseniz tayt giymiş kedilerin veya şarkı söyleyen gorillerin olduğu tuhaf sitelere de denk gelebilirsiniz.

Ben ve de siz de bu güne kadar Photoshoplanmış, bir konunun içine bu şekilde yerleştirerek akla gelebilecek her tür kompozisyonun içinde kullanılan kediler gördük. Fakat böylesini ben görmemiştim. Açıkçası bu fotoğrafları çeken arkadaşların Photoshop kullanma gibi bir becerisi var mı bilemiyorum. Ancak oluşturdukları fotoğrafları çekmek için çok çok sabırlı olduğunu söylemeliyim. Sözkonusu eğer bir kediye tayt giydirip poz verdirmekse sabır bence en olması gereken özelliktir.

Neden kedilere tayt giyiyorsunuz, böyle bir ihtiyaç nereden doğdu? Bilmiyorum. Ancak bu gece beni uyutmayacak olan soru budur zannedersem.

Neyse tek derdimiz bu olsun, değil mi?

İlgisini çekenler için Facebook sayfası ve bu da sitesi

tayt_giyen_kediler_01 tayt_giyen_kediler_02 tayt_giyen_kediler_03 tayt_giyen_kediler_04 tayt_giyen_kediler_05 tayt_giyen_kediler_06 tayt_giyen_kediler_07 tayt_giyen_kediler_08

Ruhunuza Masaj Yapan Dünyanın En Rahatlatıcı Şarkısı

İngiliz Ses Terapisi Akademisi, insan psikolojisi üzerinde rahatlatıcı etkisi bulunan müzikleri araştırarak 10 şarkılık bir liste ortaya çıkardılar. Manchesterlı grup Marconi Union‘un sekiz dakikalık “Weightless” isimli şarkısı da bu listenin birinci sırada yer alarak dünyanın en rahatlatıcı şarkısı seçilmiş. Kalp ve beyin dalgalarıyla ideal bir ritim tutturan 60 BPM’lik bu şarkının, masaj yaptırmaktan veya yürüyüşe çıkmaktan daha rahatlatıcı olduğunu tespit etmişler. Ancak dikkat gerektiren işler sırasında dinlenilmesini tavsiye etmiyorlar. Araba kullanmak bunlardan birisi.

Akademinin kurucusu Lyz Cooper, bu şarkının seçilmesinde rol oynayan maddeleri şöyle sıralıyor:

Şarkıyı dinlerken, kalp ritminiz de aşamalı bir şekilde şarkının ritmine uyum sağlıyor. Şarkının sekiz dakikalık uzunluğu da önemli bir faktör, çünkü eğlence adını verdiğimiz sürecin gerçekleşmesi için en az beş dakika geçmesi gerekir. Kalp ritminin düşmesi aynı zamanda tansiyonu da düşürür. Şarkının armonik aralıkları (veya notaların arasındaki boşluklar) bir tür coşku ve rahatlık hissi veriyor. Tekrar eden melodilerin olmaması ise beynin tamamen kendini kapatmasını sağlıyor, zira beyin bu sayede bir sonraki melodinin ne olduğunu tahmin etmeye çalışmıyor. Rasgele tınılar, daha derin bir rahatlama haline geçilmesine yardımcı oluyor. Son etmen ise, Budist ilahilerini anımasatan, uğuldayan, süzülen sesler. Yüksek tonlar uyarıcıdır, ancak düşük tonlar insanı bir çeşit trans haline geçirir.

Akademinin araştırmasına göre en rahatlatıcı 10 şarkı listesi:
1. Marconi Union – Weightless

2. Airstream – Electra

3. DJ Shah – Mellomaniac (Chill Out Mix)

4. Enya – Watermark

5. Coldplay – Strawberry Swing

6. Barcelona – Please Don’t Go

7. All Saints – Pure Shores

8. Adele – Someone Like You

9. Mozart – Canzonetta Sull’aria

10. Cafe Del Mar – We Can Fly

yazının kaynağı sanatblog