Iphone 5 ve IPad 3 Nasıl Olacak?

Iphone 5

Apple’ın yeni çıkacak ürünler Iphone 5 ve Ipad 3 nasıl olacağı merak konusu.

Şirketten sızan bilgilere göre Mart ayında satışa sunulan iPad 2’nin ardından iPad 3’ün bu yıl raflarda yerini alması pek olası değil. Ancak IPhone 5 için söylenen o ki bu yılın “Eylül” ayında satışta olacak.

Ciddi IT haberlerinin yeraldığı DigiTimes‘in iddiasına göreyse Apple bu kez yeni iPhone’unda radikal bir değişikliğe imza atabilir.

İddiaya göre Apple’ın Tayvan kökenli malzeme üreticileri oval tasarıma sahip olan camlar üretmeye başladılar.

Kavisli cam üretimi için yaklaşık 300 cam kesme makinesi satın aldığı söylenen Apple’ın cam konusunda yetenekli işçileri işe aldığı da söylenenler arasında.

Peki şekli ve özelikleri çokça merak edilen IPhone 5 nasıl olacak? İşte kulislerde konuşulan iPhone 5 ve olası özellikleri:

– iPad 2’de olduğu gibi iPhone 5 işlemci olarak A5 yongasını kullanacak. Bu sayede iPhone 5’in daha da hızlı bir telefon olacak.

– 5 megapiksel dahili kamera yerine Apple bu kez tercihini 8 megapikselden yana kullanacak.

– iPhone 5’in iOS 5 ile birlikte duyurulması bekleniyor.

– Yeni iPhone ile ilgili en dikkat çeken noktaysa nesil iPhone’ların farklı sürümlerinin bulunacağı. Özellikle gelişmekte olan ülkeler için nispeten ucuz Iphone’lar satışa sunulacak. Ancak bu iPhone’lar cihazın 5’nci sürümünden daha çok IPhone 4’e benzer olacak.

iPad 3 ile ilgili heniz belirğin bir tarih olmasa da Apple’ın IPad3’le birlikte daha yüksek çözünürlüklü bir ekran tercih edeceği ve çok daha hızlı yanıt veren bir dokunmatik arayüze sahip olacağı düşünülüyor.

Özellikle Android işletim sistemli telefonların satışlarının hızla arttığı bir dönemde Apple’ın ucuz iPhone için kolları sıvamış olması çok da düşük bir ihtimal olmasa gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir