İstanbul Nişantaşı’nda Pilates Dersleri

Pilates Akademi

Pilates Akademi Nişantaşı; kapılarını Ocak 2011’de açtı. Yaklaşık 6 senedir Pilates eğitmenliği yapan Abdullah Andsoy yönetiminde olan Akademi; diğer uzman Pilates eğitmenleri ve bu egzersiz programında uygulanabilecek tüm hareketleri yapabileceğiniz zengin bir makine parkına sahip.

Kasları esnetme, kas ve kemik dokusunu güçlendirme, duruş bozukluklarını giderme ve sıkılaşma gibi temel pilates egzersizleri için; 3 adet Stott Pilates V2 Max, 3 adet Chair ve Barrel bulunan stüdyoda zayıflama, bölgesel incelme, kardiyo yapmak isteyenler için de 3 adet TV ekranlı koşu bandı ve bir Kinesis bulunuyor.

Akademi, Pilates’in hem egzersiz hem bir tedavi sistemi olmasından ötürü işin sağlık boyutuna da ayrıca değer veriyor. Derslere başlamak isteyen öğrencilerin önce sağlık geçmişleri araştırılıyor ve özel bir yağ ölçüm sistemiyle (Tanita) kas, yağ oranı, sorunlu bölgeler,-varsa- iç organların etrafındaki yağlanmalar tespit ediliyor ve öğrencinin talepleri, sağlık durumuyla beraber değerlendirilerek bir çalışma takvimi hazırlanıyor.

Akademi’nin ilginç de bir kuruluş öyküsü var. Kendi stüdyosunu açmaya hazırlanan Abdullah Andsoy; bir öğrencisinin teşvikiyle Bloomberg TV’deki yatırımcılarla girişimcileri buluşturan Dragons’Den Türkiye programına konuk oldu. Kendi işinin sahibi olmayı ya da işini büyütmeyi hedefleyenlerin sıra dışı projelerini Türkiye’nin başarılı yatırımcılarıyla buluşturan programda; Andsoy yemeksepeti.com’un yaratıcısı Nevzat Aydın’ın dikkatini çekmeyi başardı ve projesine destek aldı. Bu desteğin de katkısıyla, Pilates Akademi Nişantaşı; Türkiye’nin en zengin makine parkına sahip butik stüdyolarından biri olmayı başardı.

Akademi’de Hamile Pilatesi, Reformer Grup dersleri, Reformer bireysel dersi, ileri yaşlar için Pilates, Rehabilitif Pilates, Kardiyo Pilates dersleri verilmektedir. Ayrıca Nefes Terapisi, Yoga, Caz Dans gibi Pilates’i destekleyen konularda dönemsel dersler ve work shop çalışmaları yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir