İşte Şike Tespit Edilen 19 Maçtan 10’u

Pazar gününden bu yanan gündemden düşmeyen şike soruşturmasında artık ayrıntılar açığa kavuşuyor. Yapılan teknik takip sonrası şike yapıldığı tespit edilen 19 maç var. Şike yapılan maçlar hangileri? İşte o maçlar yazının devamında…

Spor Toto Süper Lig:

Fenerbahçe-İstanbul BŞB: 2-0

Eskişehir-Fenerbahçe: 1-3

Karabük-Fenerbahçe: 0-1

Sivas-Fenerbahçe: 3-4

Buca-Fenerbahçe: 3-5

Eskişehir-Trabzon: 0-0 (şike teşebbüsü)

Sivas-Trabzon: 2-3 (şike teşebbüsü)

Bank Asya 1. Lig:

Altay-Adana: 1-4

Adana-Kartal: 2-3

Ziraat Türkiye Kupası:

Beşiktaş-İstanbul BŞB: 6-5

“İşte Şike Tespit Edilen 19 Maçtan 10’u” üzerine 4 düşünce

 1. Bir Fenerbahçeli olarak çok üzülüyorum bu olaylara. Burada adı geçen maçları hatırlıyorum ve her birinde dişediş futbol oynanmıştı takımlar. Hatta zor bela kazanmıştık çoğunu.

  Ne yazık ki böyle bir durumla karşı karşıyayız ve asırlık klüp birkaç kişinin hırsları yüzünden nereden nerelere geldi.

  Eğer amaç futbolu temizlemekse sadece bugün değil dün de araştırılmalı, haşeratlar gizlendikleri yerlerde tespit edilmelidir. Bu kötü günler Türk futbolu için aslında bir fırsatın başlangıcı olmalı. Suçlular cezalarını çekmeli, Fenerbahçe gibi büyük bir klübün ödediği-ödeyeceği bedelin bir amaç için olduğu ve boşa olmadığı gösterilmelidir.

  Fenerbahçe bu kötü günleri de atlatacaktır.

  1. BİR TRABZONSPORLU OLARAK BENDE SEYRETTİM O MAÇLARINIZI VE BU MAÇLARINIZIN HEPSİNİ GERÇEKTEN ZORLA KAZANDINIZ AMA DÜRÜSTÇE OYNANDIĞI İÇİN DEĞİL.MESELA A.GÜCÜNDEKİ SATIN ALDIĞINIZ 3 OYUNCU VARDI 8 KİŞİLİK TAKIMA 6 ATTINIZ.DİĞERLERİNDE ZORLANDINIZ ÇÜNKÜ KÖTÜ BİR TAKIMDINIZ HEP ŞİKE İLE EKSİLTTİĞİNİZ TAKIMLARA BİLE ZOR KAZANDINIZ.KAZANINCA KENDİNİZİ BÜYÜK SANDINIZ.UYAN ARTIK DOSTUM GERÇEKLER ACIDIR AMA ZAMAN BUNUN İLACIDIR.BUNLARDA GEÇER 2-3 SENE İÇİNDE YENİDEN SÜPER LİGE DÖNERSİNİZ.AMA ŞİKEYE CESARET EDEMEYECEĞİNİZDEN BAŞARILI OLURMUSUNUZ BİLMEM

   1. Öyle olsun. Zaten şu anki fotoğraftan sonra ne desek nafile. Fenerbahçeli yöteticiler şikeye karışmış olabilir. Ama bu \”Fenerbahçe kötü bir takım\” demeni haklı çıkartmaz.

    Biz Trabzon maçını da kazandık, Beşiktaş maçını da, Galatasaray maçını da kazandık. Bir tek Bursa maçında 2 puan kaybettik onlar da geçen yılın diyetini ödemek için canla başla saldırdılar Trabzonspor\’un geçen yıl yaptığı gibi. Şike illa parayla olmaz. 70 milyon insan gördü Trabzonspor\’un \”zor bela\” kazandığı maçları. Bir çok maçı iyi oynamadan sadece gol atarak kazandınız. Bu sizi başarılı mı yapar, bizden daha iyi bir takım mı yapar?

    İnsanlar egolarının esiri olabilir. Bulundukları mevkilerden dolayı büyük kitleleri, köklü camiaları etkileyebilirler yanlış kararlarıyla. Ancak Fenerbahçe büyük bir camiadır. Sonuç her ne olursa olsun tüm bu yaşananlardan da sıyrılacaktır. Kabak Fenerbahçe\’nin başına patladı diye Fenerbahçe şikeci takım oldu. Bu ligde tertemiz bir şampiyonluk var diyen beri gelsin. Alın şampiyonluk sizin olsun. Şampiyonluk parası da. Belki cebiniz 3-5 kuruş görür de bir daha şike yapmak istediğiniz zaman paranız olur, becerebilirsiniz. O zaman sizin de içinizde bir temizlik yaşanır, siz de kendinize gelirsiniz.

    Temiz bir lig, temiz Türk futbolu dileğiyle. Temennim hep iyi oynayanlar kazansın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir