Koltuk Değnekli Visa Reklamı

Don Thomas – Come on Train şarkısı eşliğinde kredi kartı reklamında koltuk değnekleri ile uçarcasına dans eden Bill  Shannon doğuştan iki taraflı eklem bozukluğu olan bir performans sanatçısı.

Visa reklamında genç bir adam, koltuk değnekleri ile uçarcasına yol alıyor, dans eder gibi yürüyor. Çok az insan onun gerçekten de koltuk değnekli biri olduğunu farkediyor. Doğuştan kalçasında eklem bozukluğu olan Bill Shannon, Visa reklamında engellerin sadece insanların beyninde olduğunun bir simgesi  gibi izleyenleri büyülüyor.

Shannon kalçasındaki bu bozuklukla koltuk değneğine mahkum olunca, kendisini dansla ifade etmenin yolunu bulmuş. Yaratıcılığı ve becerisiyle, hayatta bütün engellerin insanın zihninde olduğunu gösteren bir simge haline gelen Shannon’u Visa’nın keşfetmesi ise “Work it out” adlı videosu sayesinde olmuş.

“Koltuk Değnekli Visa Reklamı” üzerine bir düşünce

  1. Kredi kartı ve koltuk değneği… İnsanı düşündürmüyor değil.

    Neymiş efendim "visa'yla hayat daha güzide akarmış".

    Piyasada dolaşan paranın artık karşılığı olmadığını biliyoruz. O karşılığı olmayan para bile tüketim hızına kâfi gelmiyor. Geriye de ortada olmayan, varsayımsal parayla alışveriş yapmak kalıyor.

    Visa koltuk değneğiyle reklam yapmışken, MasterCard da şemsiyeyle yapsa nasıl olur acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir