Kategori arşivi: Kötü

Klozetten Çıkan Fare

Geçtiğimiz hafta annemin evinde fare alarmı vardı. Hem de dördüncü kattaki bir dairede oluyor bu olay. Evde iki wc var biri eski tip kullanılmayan alaturka. Zamanında orayı birşeylerle doldurmuşuz sonra da kontrol falan etmedik tabi. Oradaki ıvır zıvırı kemirmiş ve çıkmış, mutfağa varmış. Ankastrenin arkasına yerleşeli 1-2 gün ya olmuş ya olmamış. Dayımla birlikte başladık hayvanı aramaya ama nafile. O kadar iyi saklanmış ki bir ara annemin hayal gördüğünü bile düşündüm desem yalan olmaz. Ta ki bu düşünceye dalmış hatta varsa bile farenin evi terketmiş olma ihtimaline inanırken annemin çığlıklarına kadar. Tabi tekrar işe koyulduk.

Önceden yaptığımız birtakım hazırlıklar var, bunları size de anlatayım. Şayet böyle kötü bir olay başınıza gelirse bir fikir versin yoksa çok kötü günler geçirebilirsiniz.

Farenin bulunduğu alanından dışarı çıkabileceği kapıları mutlaka kapalı tutun. Olur da can havliyle yerinden çıkar ve evin içinde kaybolursa o saatten sonra iş çok zorlaşır. Biz kapıları kapattık, elimize aldık süpürgeleri. Ayağımızda terlikler (bu bir hataydı az sonra anlatacağım nedenden) fareyi arıyoruz. Ara, ara, ara ve derken çatal bıçak çekmecesini yavaşça çekince arkada olduğunu gördüm. Çekmeceyi ileri çarpmamla birlikte fare kendini lavobonun altına doğru attı ve oraya sindi. Dayım orayı dürtünce baktı artık yapacak birşey yok fırladı yerinden zıpkın gibi. Geldiği yöne doğru yöneldi ama baktı yol kapalı. Bu kez döndü öbür tarafa doğru fırladı. Biz bir yandan süpürgeleri sallıyoruz. O kadar hızlı ki Speedy Gonzales sanki… Ben az önceki hareketli dakikalarda terlik ayağımdan çıkmış olduğunu farketmeden ayağımla iteleyip vurayım dedim fakat o kadar çevik bir hareketle döndü ve ayağıma saldırdı ki ısırması bir oldu. Ben de şükür iyi refleks gösterdim ve ayağımı çektim ancak ayağımdaki çorabı kaptı dişleriyle. Ayağımı havada sallamamla ısırdığı çorabımı kopardı ve tekrar yere düştü. Bir kaç vuruş ve derken nihayetine erdirdik.

Peki fareden korunmak için neler yapılabilir.

Alaturka tuvaletlerde Wcmatik diye bir kapaklı zamazingo var, o bir fayda sağlayabilir ancak kesin çözüm değil. Kanalizasyon giderinize çekvalf taktırmanız sanki biraz daha garanti gibi geliyor. Bu zararlı kemirgenlerin ne kadar büyük ve iğrenç olabileceklerini anlatmama gerekek yok. Üstelik “klozetten fare çıkmaz” efsanesine inananlardansanız “klozetten fare çıkar mı ?” videoyu izleyin…

Yarışma Programı Kelime Oyunu Yayından Kaldırıldı

ali_ihsan_varol_kelime_oyunu

Televizyonun sevilen yarışma programı Kelime Oyunu yayından kaldırıldı.

Ali İhsan Varol’un sunduğu yarışma programınında “Halk ağzında rüşvet alan kişi” sorusuna “yiyici” yanıtının verilmesinin sebep olduğu söyleniyor.

Yayından kaldırma üzerine Cem Yılmaz, Twitter’da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ” TV’deki en temiz, düzgün program Kelime Oyunu yayından kaldırılmış… Ayıp.. gönüllü konuk olmuştum ..en sevdiğimiz programdı. Yakıştıramadım”. açıklamasını yaptı. Cem Yılmaz programa gönüllü olarak katılmıştı.

Show TV’den kaldırılan yarışma programı Kelime Oyunu daha önce de yayınlandığı Bloomberg kanalından Gezi Olayları döneminde sormuş olduğu iğneleyici sorular yüzünden kaldırılmış ancak farklı bahaneler gösterilmişti.

Şu ülkede menfaatler uğruna el değmemiş bir yer kalacak mı acaba?

Yarışma Programı Kelime Oyunu Yayından Kaldırıldı yazısına devam et

Gelmiş Geçmiş En Korkunç Kamera Şakası

kamera_sakasi

Yolda giderken bir keskin nişancı tarafından vuruldunuz. Etrafınıza insanlar toplandı ve hemen bir ambulans geldi. Daha şoktayken ne olduğunu anlamadan ambulans geldi ve karga tulumba sizi içeri yerleştirdiler. İlk müdahaleyi yapan sağlık ekibi “hastanın kalbi durmak üzere” diye bağrınıyor, tüm müdahaleler yapılıyor fakat kalbiniz durdu bile. Bu esnada tüm yakarışlarınızı kimse duymuyor çünkü öldünüz aslında. Sizi kimse duymuyor çünkü muhtemelen olanları yukarıdan izliyorsunuz :) Tabut hazırlanıyor ve sizi tabuta koyuyorlar ve onun içinde de bir kamera var. Çığlıklarınızı kimseler duymuyor.

Korkunç bir şaka… İnsan kalp krizi bile geçirebilir… Gelmiş Geçmiş En Korkunç Kamera Şakası yazısına devam et

Bilgisayar Kullananlara Yapılabilecek En Kötü Şaka

Bu gün işimiz bir eşek şakası. Çevrenizde şaka kaldırabilecek sabırda bir arkadaşınız varsa deneyin.

bilgisayarci_sakasi_2

Adım 1: Kurbanın masaüstünden Print Screen ile  görüntüsünü alın.
Adım 2: Daha sonra bu görüntüyü 180 derece çevirin. Bu durumda masaüstünüz ters görünecek. Bilgisayar Kullananlara Yapılabilecek En Kötü Şaka yazısına devam et

İnternet Fenomeni Olacak Apaçi Türkler

Ya arkadaş yazacak sözcük bulmakta güçlük çekiyorum. Yani fotoğraflarda herşey o kadar net ki daha üzerine söyleyeceğim her söz boş sanki.

Ya siz hiç mi utanmıyorsunuz pu pozları verirken? Hadi verdin, bunları internette yayınlarken eliniz hiç mi titremiyor? Ya da herşeyden önce hiç mi bir dostunuz, arkadaşınız yok? Şu hallerinizi görüp de “kanka iğrenç olmuşun” diyecek kadar sizi seven bir adam mı yok etrafınızda? Yoksa sizler mahallenin delisi misiniz de kimseler karışmıyor sizlere?

Hadi küçük çocukların biraz mazereti var. Ulan koskoca herifler bile böyle abuk subuk pozlara girmişiniz ya Allah sizi bildiği gibi yapsın:) Gülmekle sinirleri bozulma arası bir ruh hali içerisindeyim toparlanmaya çalışıyorum.

Arada giydiği t-shirt’de ne yazdığını muhtemelen bilmeyen, aile arasında komik olmak için bir poz veren arkadaş kurbanı olmuş, karambolde arada kaynamış olabilecek birkaç tip de olabilir elbet.

Karşınızda çılgın, silahlı, tehlikeli, asi, psikopat, punk, apaçi Turkish Style gençlik… Allah şifa versin… İnternet Fenomeni Olacak Apaçi Türkler yazısına devam et

Dünyanın En Pis Mesleği

Dünyanın en pis mesleği

Bu adam dünyanın en pis işlerinden birini yapıyor. O Hindistan’ın Delhi kendinden bir kanalizasyon dalgıcı. Her gün kanallardaki çeşitli yabancı maddeleri temizlemek için dalış yapmak onun işi. Tüm bu meşakkatine rağmen günlük kazancı 3.5$.

Kanalizasyon dalgıçlığı en büyük ölüm oranına sahip riskli işlerden birisi. Son altı ay içinde sadece Delhi’de bu işi yapan 61 kişi hayatını kaybetmiş.

Daha bo.tan bir ölüm şekli olmaz heralde. Dünyanın En Pis Mesleği yazısına devam et