LCD TV ve Monitördeki Bozuk Pikselleri JScreenFix’le Düzeltin

Elektronik marketten lcd özellikli monitör veya televizyon aldınız. Eve geldiniz ve cihazı kurdunuz. Derken bir süre sonra farkettiniz ki ekranın ortasında minicik bir nokta ekrandaki güzellikle tamamen bir tezat oluşturuyor. Kafanıza takıldıktan sonra o noktacık ekrana baktığınızda gördüğünüz tek şeye dönüşür.

Bozuk pikseller kırmızı veya siyah noktalar şeklinde olabilir. Ancak bu küçük ve sinir bozucu arkadaşları yoketmek için ihtiyacınız olan bir yazılım desem inanır mısınız?

Şaka değil gerçek. Yapmanız gereken JSCREENFIX adresine giderek JScreenFix isimli Java uygulamasını çalıştırmak ve yumuşak bir bezle bozuk pixelin üzerine hafifçe bastırarak basınç metodunu uygulamak. Yaklaşık 10 dakika kadar süren bu işlemin sonunda Lcd ekranınızdaki bozuk pixellere güle güle diyebilirsiniz…

“LCD TV ve Monitördeki Bozuk Pikselleri JScreenFix’le Düzeltin” üzerine 2 düşünce

  1. Zaten garanti dışı bir durum oluşturmuyor ki bu yöntem. 3 piksele kadar normal sayılıyor genelde. 3 pikselden sonrasınıysa değişim yapıyorlar.
    Denemeye değer bence gözünü rahatsız etmektense…

  2. bilemedim şimdi. ne kadar güvenilir acaba. sağ alt köşede var ölü piksel , ama bilgisayarın garantisi var hp 3 piksele kadar garanti kapsamında onarabiliyormuş. diğer bilgisayarı hayata döndürürsem direk bunu servise yollamak daha iyi gibi geldi bana =)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir