Modem / Router Şifrenizi mi Unuttunuz?

Çoğu kullanıcı yeni bir modem aldığında standart şifreyi yenisiyle değiştirir. Bu güvenliğiniz için çok ama çok önemli bir hamledir, yapılması gerekir. Ancak default şifre değiştirildiği andan itibaren unutuluverir bir daha lüzumlu olmayacağı düşünülerek. Fakat an gelir de modeminizi bir sebepten dolayı fabrika ayarlarına geri döndürmek için reset tuşuna bastığınızda modemin üzerine tarafınızdan yazılan  tüm bilgiler (kullanıcı adı ve şifreniz dahil olmak üzere) silinir. Şimdi yeni işlemleri yapmak için ihtiyacınız olan şey modemin o unuttuğunuz fabrika çıkış şifresi.

İşte o şifreyi hatırlamıyorsanız sizin için çok can sıkıcı dakikalar başlıyor. Böyle bir durumla karşılaşıp karnınıza ağrılar girmesini istemiyorsanız BURADAKİ adresi bir kenara not edin. Böyle bir durumda ihtiyacınız olan şey BU adres ve telefon kadar yakınınızda internet başında bir arkadaş.

Piyasada bulabileceğiniz tüm modem ve routerlerin standart kullanıcı adı ve şifrelerinin bilgisini veren site yeri geldiğinde çok işinize yarayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir