Nişan al..Ateş !

0eUxA

Başlığa bakınca ilk akla gelen ateşli bir silahla yapılan eylemdir. Fakat bu dediğim nişan alma olayı biraz farklı. Geçen aylarda yapılan IMF toplantısında taksimde yapılan gösterilerde polis ve eylemciler arasında ‘dengesiz’ güç görülmüştü. Fakat o eylemden akla kalan ve ne yazık ki aklımızda kötü şekilde hatırlanacak olay bir göstericinin havai fişek ile helikoptere nişan alıp ateşlemesiydi.Çok şükür helikoptere atılan ev yapımı roket hedefini bulmadı ama aklımıza ‘ya olsaydı?’ gibi sorular getirmedi değil..

Yapılan gösteri, savunulan ideoloji hakkında siyasi bir yazı yazmanın ne yeri ne ‘zamanı..Zamanı değil gerçekten çünkü ‘zaman’ çok kötü ;) fakat gene de polise karşı yapılan bu eylem orantısız gücü doğurdu. Eylemi gerçekleştiren gösterici Hürriyet’in BURADAKİ in haberine göre yakalandı.

Konuyu toparlamak gerekirse başlıkta belirttiğim gibi nişan alınıp ateşlenen bir ‘obje’ fotoğrafına rastladım ve gerçekten keşke eylemler bu kadar ‘orantılı’ olsa diye iç geçirdim ..Keşke eylem bu şekilde gerçekleşse ..Bu kadar ‘temiz’

(Bu mesaj siyasi olmamakla beraber sadece paylaşım amaçlı yazılan bir haber-paylaşım yazısıdır)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir