Norveç Futbol Federasyonu Ameliyatla Kadın Olabilecek Yetenekli Erkek Futbolcular Arıyor

Norveç Futbol Federasyonundan şok yaratacak açıklama. Federasyon Başkanı Gustav Fderedicksen bu uygulamayla Norveç Bayan Milli Futbol takımının önümüzdeki yıllarda adından sıkça söz ettireceğini ve dünya klasmanında şampiyonluğun en büyük favorisi olacağını dile getirdi. Fredericksen açıklamalarına şu şekilde devam etti.

“Günümüz futbolunda milli takımlar bünyelerinde bir çok yabancı oyuncuyu devşirerek oynatıyorlar. “Bu tip bir uygulama niçin bayan milli futbol takımı için yapılmasın?” diye düşündük. İlk önceleri tuhaf bir fikir gibi gelse de zaman içerisinde ne kadar mantıklı bir iş yapacağımızı kavradık. Hayatına erkek olarak devam eden ancak bu durumdan memnun olmayan, futbol oynamayı seven yetenekli oyuncuları keşfedeceğiz. Bunlar dünyanın her yerinden olabilirler. Kadın ve Norveç vatandaşı statüsüne kavuştukları vakit Norveç Bayan Milli Futbol Takımı’nda oynamamaları için bir sebep kalmıyor.” diyerek sözlerine devam etti.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Fifa’nın bayanlar klasmanı futbol birimi Wfifa “mantıklı ancak şık olmayan bir hile” başlığıyla internet sitesinde haberi duyurdu. Durum karşısında alınacak karar merakla bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir