Rıdvan Dilmen Doğuştan Galatasaraylı

Son günlerde transfer gündeminde yaşanan çalkantılar bir çok muhabbetin konusuna yansıyor. Özellikle Kayserispor’un parlayan yıldızı Mehmet Topuz’un verdi denen beyanatlar, ardından Beşiktaş formasıyla fotoğraf çektirmesinin ardından Fenerbahçe yöneticileri tarafından bonservisinin satın alınması ve Fenerbahçe kadrosuna dahil edilmesi kaynayan kazanı daha da kızıştırdı.

Herkes Mehmet Topuz, Fenerbahçe ve Beşiktaş klupleri için kendince eğri – doğru konuşuyorsa da bu yaşananlar ne ilk ne de son olacak. Buna en iyi örnek Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun unutulmaz yıldızı Şeytan lakaplı Rıdvan Dilmen’in 1985 yılında vermiş olduğu karar.

Rıdvan 1988 yılında Galatasaray formasıyla fotoğraf çektirir. Ardından Fenerbahçe’de karar kılar. Bu günlerde tekrar gündemede olan Mehmet Topuz olayının neredeyse birebir aynısı olan olay  çok basit bir kurala işaret etmektedir.

Transferde her zaman hızlı olan ve fazla parayı veren futbolcuyu alır.

Futbol ve klüpler kitlelere mal olmuş olabilir. Profesyonel futbolcuların bu işin içinde birer işçi olduğu, para kazanma önceliğiyle hareket etmeleri kadar doğal bir şey olamayacağı ve kararlarının da bu doğrultuda olabileceği gerçeği unutulmamalıdır. Bu yüzden futbolcuyu yargılamak ve ıslıklamak yerine beceriksiz yöneticileri ellerine yüzlerine bulaştırdıkları işlerden sonra bir de yetmiyormuş gibi futbolseverin zekasına hakaret ederek kusuru başkalarında aramalarından dolayı yargılamak daha doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir