Roberto Carlos’dan Futbol Dersi (Serbest Vuruş Nasıl Kullanılır?)

Brezilya futbolunun yetiştirdiği en özel yeteneklerden biri. Gerek düzgün kişiliği gerekse sempatik ve dostane tavırlarıyla tüm futbolculara örnek olan bir futbolcu Roberto Carlos. Büyük bir yetenek geldi geçti Fenerbahçe’den ve giderken buruk bir mutluluk bıraktı içimizde.

Fenerbahçe her serbest vuruş kazandığında topun arkasında hep onu aradı gözlerimiz. Geçmiş futbol yaşantısında olduğu gibi harika serbest vuruşlarının sayısı çok da fazla olmasa da hep umutla baktı gözlerimiz Carlos topun arkasına her geçişinde acaba bir kez daha mı tarih yazacak diye. Öyle ya da böyle hem Fenerbahçe’ye hem Türk futboluna çok şeyler katarak gitti. Kendisine katkıları ve bizlere yaşattıkları için teşekkür ediyoruz. Yolun açık olsun büyük usta.

Serbest vuruş nasıl kullanılır diye düşündüğünüzde aklımıza gelebilecek futbolcular listesinin başlarındadır kendisi. Hatta Uefa’nın sitesinde futbol dersleri altında yayınlanan “serbest vuruş nasıl kullanılır?” videolu dersinin de baş aktörü kendisi. İşte Roberto Carlos işte “serbest vuruş nasıl kullanılır?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir