Samantha Fox ve Sabrina Aynı Şarkıda

samantha_fox_sabrina

Aaaah ah. Nereden başlayayım bilemedim konu Samantha Fox olunca. Yani sanmayın ki Samantha Fox’a bayılıyorum, hastayım. Ancak bir zamanlar hastaydım. Öyle böyle değil bildiğiniz takıntı derecesinde hastaydım. Yaşım 13-14 falandı o zamanlar. Touch Me klibiyle vurulmuşumdur kendisine. Zamanın dergileri Blue Jean’lardan, gazetelerden gördüğüm kendisiyle ilgili tüm küpürleri keser biriktirir, bulduğum her kartpostalını, posterini alır, duvarıma asardım. Bir ara bu posterler o kadar fazla oldular ki duvar boyasını görmek mümkün değildi. Bulduğum her boşluğa mutlaka bir Samantha Fox fotoğrafı yapıştırmıştım.

Her çıkan kasedini ilk alır, tv de çıkan her klibini gördüğümde hazırsa Betamax videomuza, hazırda kaset yoksa hafızama her anını kayıt ederdim. Zaten o dönemler öyle zamanlardı. Yani var mıdır acaba Pop Saati programında veya alternatif müzik programlarında çıkan klipleri kasede kaydetmeyen. İşte ben de o çocuklardandım.

Dönelim Samantha Fox mevzusuna. Kendisinin saygıyla baktığımız Jon Bon Jovi ile bir dönem aşk yaşadığını ve Runaway şarkısında Bon Jovi’ye gerivokal yaptığını duyunca Jon Bon Jovi’ye olan hayranlığıma bir de imrenme duygusu eklendi.

EEEeeee sonuç olarak Samantha Fox nereeee ben nere:) Fakat çocukluk işte kimselere söylemesem de bu gizli aşkın bir gün mutlu sonla bitebileceği ihtimalini de az da olsa bi kenarda tutuyordum. Ama olmadı ne yazık ki? Sonraları da ergenlik dönemleri, başka arkadaşlar, kızlar falan derken rotamız değişti, ateşimiz söndü Samantha Fox konusunda elbet. Bu mevzuysa her zaman arkadaşlarım arasında olsun aile arasında olsun gülümseyerek anılan bir çocukluk takıntım olarak da kaldı.

Duvardaki posterlere gelince. Rahmetli babam bir dönem alevlenmiş, namaza başlamış. O aralar da cami sohbetlerine sık katılır, hocalardan ne telkin aldıysa artık… Bir gün geldim eve duvarda bir tane bile poster kalmamış. Hepsi yırtılmış, çöpe atılmış. Çok kötü hissetmiş, babama çok kızmıştım. Bu mevzu da böylece kapanmış oldu ama bu gün bile hala tv’de görsem izlerim, gazetelerde Samantha Fox ile ilgili bir haber görsem okurum, bir klibine rastlasam izlerim. Hatta geçenlerde Facebook grubuna bile üye olmuşluğum var. Hastayım kardeşim ne yapayım:P

Dedim ya denk gelirsem izlerim diye. Geçenlerde Youtube’de biraz nostalji yapayım dedim. Touch Me, Do ya do ya, Naughty Girl, I Surrender Of The Night falan derken bir de ne göreyim. Samantha Fox ve o dönemlerde Samantha Fox’a rakip olduğu söylenen (sıkletleri benzer olsa da hiçbir zaman rakip olacak kadar yıldızı parlamadı) Boys Boys Boys şarkısıyla ünlenen Sabrina Salerno aynı klipte Call Me isimli şarkıyı söylüyorlar. Kafalarda hep dönemin rakipleri olarak görülmüş olan Samantha Fox ve Sabrina’yı bir arada göreceğimi düşünmemiştim ancak bu klibi görünce ilginç geldi. Paylaşayım dedim.

Hemen altında Samantha Fox’u kafalara kazıyan Touch Me şarkısı ve klibi, onun altındaysa Sabrina Boys Boys Boys şarkısı ve klibinde amfibik bir canlıymışçasına yüzüp su yutarken şarkı söyleyebilme özelliğiyle izliyoruz…


Samantha Fox Vs Sabrina Salerno – Call me

Samantha Fox – touch me

Boys boys boys – Sabrina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir