Kategori arşivi: Sanat

Ertesi Gün Hapı Nedir ?

Bazı yeni evli çiftler yada daha önce çocuk sahibi olmuş ve artık istemeyen çiftler, çeşitli korunma yollarına başvurarak bunun önlemini alırlar fakat yine de ülkemizde istenmeyen gebeliklerin sayısı oldukça fazladır. Çünkü cinsel ilişki sırasında uygulanan korunma yöntemlerinden bazılarında sorunlar yaşanabiliyor veya korunma amaçlı kullanılan ilaçlar da unutulabiliyor. Örneğin kondomun delik çıkması veya ilişki sırasında yırtılarak vajina içerisine sperm kaçmasını sağlaması çocuk istemeyen çiftler için tehlike arz ediyor. Bazen de olağan üstü durumlar meydana gelebiliyor ve korunma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak işte bu aşamada çok büyük önem taşıyor. Çünkü ülkemizde sayısı çok fazla olan tecavüz vakaları da var ve kadınların daha fazla mağdur olmaması adına her türlü korunma yöntemini bilmeleri gerekiyor. Ertesi gün hapı ismi verilen korunma yöntemi tam yukarıda saydığımız olağanüstü durumlar için üretilmiştir ve gebe kalmayı % 85 oranında önleyerek kadınları bu istenmeyen durumdan kurtarmayı hedeflemiştir.

Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Rutin bir cinsel ilişki için asla uygun olmayan ertesi gün hapı, yalnızca özel durumlarda kullanılır ve sürekliliği tehlikelidir. Fazla hormon alınmasından dolayı vücutta farklı hastalıklara yol açabilmektedir. Bu yüzden yalnızca önerilen durumlarda dikkatli bir şekilde kullanmak en güzeldir. Ertesi gün hapını cinsel ilişki sırasında delik yada yırtık çıkan kondom kazalarından sonra kullanabilirsiniz. Veya plansız bir cinsel ilişki sonrasında da kullanabilirsiniz. Paketten çıkan her iki hapı da yutmalısınız ve bu süreç ilişkiden sonra ki 72 saati kapsamalıdır. En yüksek düzeyde koruma ise ilişkiden sonraki 12 saattir. Yani cinsel ilişkiye girdikten sonraki 12 saat içerisinde bir ertesi gün hapı alırsanız sizi yüzde 85 oranında koruyacaktır. İlişki sırasında rahim içi aracınızın çıktığını fark eder ve endişeye kapılırsanız sizi kurtaracak olan yine bir ertesi gün hapı olabilir. 72 saate kadar olan süre içerisinde hapı kullandığınız sürece gebelikten korkmanıza gerek yoktur.

Koltuk Altı Ter Kokusu Gidermenin Doğal ve Kesin Yolu

Yaz aylarında, aşırı sıcakların yol açtığı terleme türlü sıkıntılara yol açıyor. Bunlardan birisi de yoğun terleyen koltuk altı bölgesinde oluşan rahatsız edici koku.

Her gün yıkansanız, koltuk altı stick sürseniz, deodorant da sıksanız koltuk altınızda oluşan koku bir noktadan sonra yine kendini belli etmeye başlıyor. Kokunun sebebi o bölgede oluşan bakteriler. Bunun için bakteri önleyici sabunlar var elbet ancak başlıkta da belirttiğim gibi bu işin doğal, kesin ve temiz bir yolu var.

İşte basit tarifi; Koltuk altınızı yıkayıp temizledikten sonra bir limondan küçük bir parça kesin. Bunu koltuk altınıza iyice sürün. Kokuya sebep olan bakteriler koltuk altı bölgesinde oluşan terlemeyle yaşam koşulları için çok ideal bir ortam hazırlanmış olur. Bu bakterileri limonun asidik yapısı yok eder. Böylelikle koltuk altı bölgenizde yaz sıcaklarıyla oluşan terlemenin sebep olduğu koku da yok olmuş olur.

Unutmayın bu işlem terlemeyi engellemez (sağlık açısından terlemeyi engellemek doğru olmaz), o bölgedeki ter kokusuna sebep olan bakterileri yok eder.

Limon yapısı gereği koltuk altı bölgenizde biraz yapışkanlık hissi verebilir. Bu histen rahatsız olursanız eğer o bölgeye koltuk altı sticklerinden sürerek bu etkiyi de yok edebilirsiniz. Bu sayede ter kokusuz, temiz, ferah bir gün geçirebilirsiniz.

Kanvas Tablo Nedir? Kanvas Tablo Tercihi Nasıl Yapılır?

Kanvas Tablolar zengin renk çeşitliliğiyle evinizi, işyerinizi, çocuk odalarını, dış mekanları, eğlence alanlarını ve aklınıza gelebilecek hemen her yeri dekore ederken kullanılabilir. Sınırsız renk ve desen çeşidiyle bir Kanvas Tablo bulunduğu ortama renk, karizma, imaj ve ruh katar.

Kanvas Tablo sayısı yüzbinlere varan zengin resim arşivimizden dilediğiniz desen veya renkte bir resim-fotoğraf ile üretilebilir. Arzu ederseniz elinizdeki mevcut bir resim-fotoğraf da dilediğiniz boyutta bir tabloya basılabilir. Hatta kişiye özel Kara Kalem Portre çalışması yapılmak suretiyle hazırlayacağımız Kanvas Tabloları evinizin bir köşesini süsleyebilir.

Kanvas Tablo Nedir?
Kanvas Tablolar, alışılageldik tablolardan farklı olarak, İtalyan Şase olarak bilinen, 3 cm kalınlığında ve 4 cm genişliğinde kurutulup-fırınlanmış ahşapdan oluşan çerçeveye gerilmek suretiyle hazırlanmaktadır.

Bu fark (Kanvas) Kanvas Tabloları klasik tablolardan ayıran büyük ayırd edici özelliğidir

Bu suretle hazırlanan resim, 3-4 cm kalınlığındaki çerçevenin kenarlarını da kaplar. Böylelikle tablonun neresinden bakarsanız bakın tablonun desenini görülebilmektedir.

Ayrıca duvardan 3 cm ileride durması ise ayrı bir şıklık katmaktadır.

Kanvas Kumaşlar kendine has doğal dokusunadn gelen mat yapısıyla hem orjinal tablo gibi görünüm vermektedir. Ayrıca lambalardan yansıyan ışığı yansıtmadığından parlama yapmaması da bir artısıdır.

Kanvas Tablo Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ucuz Kanvas Tablo tercih etmelimi?

Kanvas Tablo için dikkat edilecek birtakım hususlar var. Bunlar fiyatta belirleyici unsur oluyor. Ucuz Kanvas Tablo elinize aldığınızda dikkatsiz gözlerden birtakım eksiler kaçabilir. Ancak zaman daima kaliteyi ortaya çıkartır.

Kullanılan çıta, tablo için kullanılan kanvas kumaş, bu aşamada kullanılan cihaz ve aksamlar, işçilik ve özen gibi daha sayabileceğimiz birçok ayrıntı Kanvas Tablo nun baskı kalitesini, ömrünü ve dolayısıyla fiyatını belirler.

Burada kısaca bir kanvas tablonun nasıl olması gerektiği, ucuz kanvas tablo, kanvas tablo nasıl yapılır gibi merak edilen başlıkları sizi fazla teknik detaylara girip sıkmadan izah etmeye çalıştım.

Kanvas tablo konusunda yılların birikimine dayanan tecrübemizle sizlerin Kanvas Tablo konusundaki her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamaya ve her türlü sorularınızı cevaplamaya talibiz. GİTTİGİDİYOR güvencesiyle Kanvas Tablo satın almak için lütfen TIKLAYIN.

Sanatını Çöpten Çıkartan Sanatçı Yuken Teruya

Her geçen yıl bir önceki yıla göre tüketim miktarımız artıyor. Elbet tüketim artarken bununla birlikte kaynaklarımız da… Ancak dünyanın hiçbir yerinde bununla ilgili genel bir tepki gelmiyor. Nihayetinde tüketim biz farkında olalım ya da olmayalım birşeyleri yok etmeye devam ediyor. Genelden bir tepki gelmiyorsa da toplumda herzaman öncü olan (olması da gereken) sanatçılar bu tip durumlara dikkat çekmek için ilginç şeyler yapmaya devam ediyorlar. Bunlardan birisi de Yuken Teruya. Çöplerden topladığı kağıt torbaları keserek içlerinde güzel, narin ağaçlar yaratıyor. Bu sayede toplumun dikkatini istenilen noktaya çekerek hem bir bilinç yaratmak hem de toplumu teşvik etmek belki mümkün olabiliyor.

yukenteruyastudio.com | Facebook

alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_01 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_02 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_03 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_04 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_05 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_06 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_07 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_08 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_09 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_10 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_11 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_12 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_13 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_14 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_15 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_16 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_17 alisveris_torbalariyle_sanat_yuken_teruya_18