Tarayıcı Üzerinden Dosya Paylaşım Sistemi Files Over Miles

P2P paylaşımında yenilikçi bir sistem Files Over Miles ile internet tarayıcınız üzerinden tek tıklamayla dosyalarınızı paylaştırabiliyorsunuz. Her hangi bir üyelik istemeyen sistem çok kolay bir mantıkla çalışıyor.

Sistem nasıl işliyor?

Files Over Miles ana sayfasına giriyor ve BROWSE tuşuna tıklıyoruz. Çıkan dosya menüsünden paylaşmak istediğiniz dosyayı gösterin. Ardından bir HASH adresi verecek ki bu sizin paylaşmış olduğunuz dosyanın paylaşım adresi. Başka bir bilgisayar bu adresi tarayıcısında açtığı anda sizin paylaşmış olduğunuz bu dosyayı şifrelenmiş bağlantıyla güvenli bir şekilde indiriyor.

Sistem tarayıcı tabanlı olduğundan anlık paylaşım sağlayan P2P programlarından daha farklı bir amaca hizmet ediyor. Files Over Miles’in şu şekliyle kullanmış olduğumuz klasik P2P programlarının yerini almasını beklemek doğru olmaz. Ancak o an bir kişiye dosya göndermek istediğinizde çok ağır ve problemli msn alt yapısına veya rapidshare tarzındaki dosya paylaşım sistemlerinin işleyiş işkencesine maruz kalmadan tek tıklamayla dosya göndermenizi ve alıcının da tek tıklamayla dosyayı indirmesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir