Temiz İçme Suyu En Değerli Hazinedir.

“Water changes Everything.”  Su herşeyi değiştirir sloganıyla yola çıkan insanlar, temiz içme suyunun aslında ulaşılması ne kadar zor ve de ne kadar kıymetli olduğunu bize bir kere daha hatırlatıyorlar.

Dünyanın çeşitli yerlerinde her gün yaklaşık 4100 bebeğin temiz içme suyu kaynağı olmadığı için öldüğünü biliyor musunuz? Evet, yanlış duymadınız. Bugün, yaklaşık 4000 bebek temiz içme suyu bulamadığı için ölecek.

E.Coli, Salmonella, Kolera gibi pis içme suyundan bulaşan hastalıklar yüzünden her gün binlerce insan ölme tehlikesiyle karşı karşıya. Üstelik bu sayı giderek de artıyor.

Hijyen koşullarının giderek daha kötüye gittiği, bir bidon temiz içme suyu için insanların kilometrelerce yürüdüğü bu dünya aslında bizim dünyamızın bir başka yüzü. Su artık ekonomik bir güç olarak da değer kazanıyor. Uğruna savaşlar yapılan su gün geçtikçe daha kıymetli hale geliyor.

Bir insan günde ortalama 150-200 lt. temiz su kullanıyor. İçmek ve temizlenmek için kullanılan bu suyu biraz tasarrufla daha da azaltabiliriz. Böylece dünyamızdaki diğer insanlara da bir şans tanımış oluruz. Konuyla ilgili İngilizce bilgi ve organizasyon sitesi burada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir