The Secret in Their Eyes (Gözlerdeki Sır)

Bu gün bir film izledim ve çok etkilendim.

Akıcı anlatımı, hayatın içinden karakterleri ve doğallığıyla The Secret in Their Eyes son zamanlarda izlediğim en etkileyici filmlerden.

Kısaca konusuna gelirsek;

Adliye çalışanı Benjamín Esposito ve iki arkadaşı yaşanan bir cinayet ve tecavüz vakasının araştırmasına istemeden dahil olurlar. Bu olay hepsinin hayatlarını tümden değiştirir.

Oyunculuk ve anlatımıyla hikayeden beklenilenden çok daha ötesini veren film tatlı anlatımıyla aşk, tutku, intikam ve adalet üzerinde derinleşiyor.

Hala kafanızda filmle ilgili olumlu bir fikir olgunlaşmadıysa (ki dedim ya işlenişiyle konudan beklenenin çok ötesine geçen bir film) gelelim filmle ilgili istatistiklere. Film IMDB’deki efsaneleşmiş en iyi 250 film arasında 237’nci. Ayrıca IMDB’den 8.4 gibi bir puan almış ki bu puanı alabilen her film (IMDB puanlarını kaale almayanlar için bile) izlenilir bana göre.

Son olarak söyleyeceğim eğlencelik bir film arıyorsanız bu film o film değil. Ancak kesinlikle sıkıcı değil. Temposu dozunda, diyaloglar doğal ve gerçekçi karakterleriyle The Secret in Their Eyes izlenilesi bir film.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir