Ücretsiz Yazılımlar İçin Dev Arşiv

Bilgisayarınızda yapmak istediğiniz işleme göre farklılaşan bir çok yazılım var. Bunların bir kısmı ücretlidir. Bazılarıysa ücretsizdir, aynı işi görür hatta bazen ücretli muadillerinden bile daha verimli olabilirler. Ücretsiz yazılımlarla virüslerden korunabilir, sisteminiz üzerinde değişiklikler yapabilir, grafik tasarımı yapabilir, ses ve video işlemlerini, program yazabilir, dvd cd yazabilir yani kısacası bilgisayarla ilgili aklınıza gelen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Kimilerinizin fikri ücretli yazılımları warez sitelerden indirip kullanmakdan yana olabilir. Ancak unutmayın ki warez sitelerinden indireceğiniz dosyaların neredeyse hepsinde truva atları, solucanlar, virüsler ve keylogger’ler gibi bir çok zararlı yazılıma da kapı açmakta. Hatta bu tip sitelerden dosya indirmek yerine yapacağınız tek ziyaret bile zararlının sisteminize sızmasına sebep olabilir. Antivirüs ve firewall yazılımınız olsa bile. Bu durumda özel bilgilerinizin çalınması, banka hesaplarınızın boşaltılması, mail şifrelerinizin, oyun hesaplarınızın başkalarının eline geçmesi ve bilgisayarınıza zarar verebilecek yazılımların sisteminize bulaşması işten bile değil.

Diğer bir mesele de warez programların güncellenememesi. Yazılımcılar ürettikleri programların açıklarını buldukça bunlara yama yazarlar. Böylelikle programlar sistemler için oluşturdukları güvenlik risklerini en aza indirgemiş olurlar. Güncel olmayan yazılımlarda böyle bir avantajınız olmayacağı gibi hacker hatta lamer ‘ler için kolay bir av olabilirsiniz. Antivirüs ve firewall yazılımlarınız güncel olsa bile yine bu açık karşısında çaresiz kalacaklardır. O yüzden ücretsiz yazılımlar bütçesi elvermeyenler için mükemmel çözümlerdir.

O zaman siz de benimle hemfikirseniz buyrun ÜCRETSİZ YAZILIMLAR İÇİN DEV ARŞİV dosyasına.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir