“Yeni” İnternet Aracı. Twitter!

twitter

Kullanılmaya başlanalı çok zaman geçmiş olmasına rağmen daha yeni yeni oturmakta insanların kafasına ‘twitter’ kavramı.

Bir çok ünlü isim tarafından aktif kullanılmakta olan twitter’da güzel şeyler olmuyor değil. Mesela twitter’ı en aktif kullanan isimlerden biri olan Cüneyt Özdemir 5000 takipçisi olduğu için bugün Taksimde öğlen yemeğini onu takip edenler ile yiyeceğini belirten bir ‘twitter’ yazdı. Hatta 5000 kişinin gelmesi ile ilgili geyikler bile döndürdü kendi hesabında. Aynı anda nasıl 5000 kişiye servis edeceklerini, mekanın o kadar kişiyi kaldırabileceğini düşündüğünü belirten ilginç mesajları ile dikkat çekti..

Twitter’ı kullanan diğer ünlü isim Ahmet Hakan. Daha köşesinde yazısını yayınlamadan kendi twitter’ında köşe yazısı hakkında ipuçları vermekte..Diğer isimler Ersin Düzen, Burcu Esmersoy, Ayşe Özyılmazel …

Yabancı isimlerin çoğunun twitter’ ı var. Hatta bulundukları konumu bile oradan duyuruyorlar. Konum demişken twitter ile ilgili ilginç-komik gelen bir ‘twiti’ yi sizle paylaşmak istiyorum. Shaq O-Neal kendi twitter’ında sadeece bulunduğu şehiri ve mahalleyi yazarak ‘beni ilk bulan twitter takipçime yarın oynanacak olan basket maçıma bilet hediye edeceğim’ diyerek çok ilginç bir durum paylaştı :). Gerçi bunu gören ve takipçisi olan Ersin Düzen’de benzer bir ‘twitter’ paylaştı ve ‘Eskişehir’deyim. Beni bulan takipçime Beşiktaş maçı için bilet hediye edicem’ diye durumunu iletti :)

Güzel şeyler olabiliyor twitter’da ..Haberleri twitter ile takip edebiliyorsunuz.Arkadaşlarınızın ne durumda oldukları hakkında bir fikre sahip oluyorsunuz.Tek yapmanız gereken takip edeceğiniz kişinin hesabını bulup ‘follow’ yapmak. Bunun için google bile kullanılabilir..Herkese iyi ‘twitt’leşmeler ..

He bu arada linklup takip edebilmek için buyrun bizim twitter sayfamıza http://twitter.com/Linklup

““Yeni” İnternet Aracı. Twitter!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir