Zayıflayamıyor musunuz? Hangi Hareket Kaç Kalori Yaktırır?


Bir çoğumuzun zaman zaman fazla kilolarıyla ilgili dertleri oluyor. Kilo vermek kimi için dert olmasa da bazılarımız için öyle değil.

Çeşit çeşit rejim önerileri kulaktan kulağa dolaşıp durur. Gün içinde yaptığınız her hareket kalori yaktırsa bile kilo vermenin yolu bilinçli bir rejim ve disiplinli spordan geçiyor. İşte burada bahsedeceğim konu da biraz bu konuya paralel.

Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamak kabaca şu şekilde oluyor.

Her kilo başına 20 kalori ve bunun üzerine 500-700 arası bir ekleme daha yaparak günlük kalori ihtiyacınızı bulabilirsiniz.

Yani 80 kiloluk biri için günlük kalori ihtiyacı 2100 kaloridir.
80kg * 20 cal= 1600 + 700=2100 kaloridir.

[reklam]

Bu kişi günlük 2100 kalori alırsa eğer kilo seyrinde bir değişim olmayacaktır.
Bu kişi günlük kalori ihtiyacının 250 kalori altında tüketirse haftalık yarım kilo civarında bir kilo kaybına uğrayacaktır. Ancak günlük kalori ihtiyacı olandan 250 kalori eksik tüketip 250 kaloriyi de sporla verebilirse bu haftalık 1 kg kadar zayıflayabilecektir.

Peki hangi aktivite ne kadar kalori yaktırır o da BURADAN.

Açılan sayfada üst kutuya kilonuzu girin, alt kısmına ise harcamak istediğiniz kaloriyi girin. Hangi hareketleri ne kadar süre yaparak istediğiniz kaloriyi yakabileceğinizin cevabını bu şekilde bulabileceksiniz.

Önemli Not: Açılan sayfadaki ağırlık birimi Libre cinsindendir.  1 Kg 2.2 Libre’ye eşittir. Hesaplamalarınızda bunu mutlaka göz önünde bulundurunuz. Hesapla kitapla uğraşmadan birimleri birbirine otomatik  olarak birbirine çevirmek istiyorsanız o da BURADAN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir